Scenariusze i konkursy

Konkurs biblijny

Konkurs biblijny

Od wielu lat na łamach „Małego Przewodnika Katolickiego” zachęcamy dzieci do lektury i rozważania Pisma Świętego. W roku szkolnym 2018/2019 chcemy je także zaprosić do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym - „Kocham Biblię”.

Konkurs przeznaczony jest dla szkół podstawowych, dla dzieci z klas od I do IV i będzie przeprowadzony w dwóch etapach: szkolnym i ogólnopolskim. Na każdym etapie przewiduje się test wyboru oraz test uzupełnień. Materiały, na podstawie których przygotowane zostaną testy, dostępne będą w kolejnych numerach „Małego Przewodnika Katolickiego”.
 
Zakres materiału:

1.  Ewangelie czytane na Mszach św. w niedziele od 2 września 2018 r. do 24 lutego 2019 r. (pytania konkursowe będą zamieszczane w „Małym Przewodniku Katolickim” w rubryce Ewangelie).
2. Wybrane postacie ze Starego Testamentu opisane w dodatku do „Małego Przewodnika Katolickiego” pt. „Wojownicy Boga”. Tekstem źródłowym konkursu jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu – przekład z języków oryginalnych (Wydawnictwo Świętego Wojciecha), tzw. Biblia Poznańska.
 
Na zgłoszenia szkół czekamy do 28 lutego 2019 r.
 
Tu można pobrać regulamin konkursu oraz zgłoszenie szkoły do konkursu i plakat


Uwaga! Przy zakupie 11 egzemplarzy "Małego Przewodnika Katolickiego" 1 egzemplarz gratis.
SPRAWDŹ TERAZ >>