POKÓJ CZYNIĄCY

Wielki Post 2022

Wielki Post 2022

POKÓJ CZYNIĄCY przez Przebaczenie*Miłość*Odwagę!

Jak dobrze przeżyć czas Wielkiego Postu i nie zmarnować go?
Mamy pomysł!
Zapraszamy Cię do dołączenia do grona WIELKICH APOSTOŁÓW POKOJU. Zacznijmy razem z nimi budować pokój w każdym miejscu, w którym się znajdziemy.

Jak to zrobić?
Nalepiej pokażą nam sami WIELCY APOSTOŁOWIE POKOJU, kórzy towarzyszli Panu Jezusowi na Jego drodze krzyżowej. Są wśród nich: Matka Boża, Weronika, Szymon z Cyerny, płaczące niewiasty i Józef z Arymatei.

Na nabożeństwach drogi krzyżowej w parafii dostaniesz krzyż, który będziesz musiał własnoręcznie wyciąć. W każdy piątek będziemy się przyglądać konkretnemu apostołowi pokoju. Po jej odprawieniu otrzymamy naklejkę z jego wizerunkiem. Naklejamy ją na odwrotną stronę naszego krzyża. ZOBACZ

8 kwietnia, czyli tuż przed Wielkim Tygodniem, otrzymasz niezwykłą naklejkę. Przykleisz ją w centralnym miejscu krzyża. Dzięki niej dowiesz się, czy udało ci się podczas tegorocznego Wielkiego Postu dołączyć do grona tych WIELKICH APOSTOŁÓW POKOJU.

Naklejka będzie spełniała jeszcze jedną rolę. Kiedy zdarzą się w twoim życiu takie chwile, w których najzwyczajniej w świecie będzie ci smutno lub troche źle, to będziesz mógł zdjąć ze ściany swój  wielkopostny krzyż, spojrzeć w naklejkę, a później odwrócić go i tym razem spojrzeć na Pana Jezusa. Szybko przekonasz się, że właśnie ciebie i twoje sprawy Pan Jezus ma głęboko w swoim Sercu. A wtedy wszystko staje się prostsze. Przekonasz się!