List redaktor naczelnej

Majowe spotkania

Majowe spotkania

Przed nami jedne z piękniejszych dni. Nie dość, że pełne zapachów, kolorów, to i spotkań, i to takich, które na zawsze zostają w sercu. Wiedzą o tym ci, którzy już przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej. A dowiedzą się ci, którzy już szykują bielutkie alby i przygotowują się do tej chwili. Ten dzień i to spotkanie zostają z nami na zawsze. Nie wierzycie? Zapytajcie o to swoich rodziców i dziadków.

To także czas mocnego wiatru. Ale takiego wiatru, który rozpala w nas radość, życzliwość, dobroć, łagodność i miłość… Dmuchaliście kiedyś w żar ogniska, by się mocniej rozpaliło? Tak właśnie – szczególnie w tym czasie – dmucha w nasze serca Duch Święty, na którego przyjście czekamy. On także dmucha w nasze skrzydła, byśmy rozwinęli je szeroko i pofrunęli wysoko.
Zatem spotkania z Panem Jezusem w Pierwszej i kolejnej Komunii Świętej, spotkanie z Duchem Świętym, a także spotkania z MAMĄ – tą naszą w domu, która 26 maja obchodzi Dzień Matki, oraz Maryją, bo maj to przecież Jej miesiąc. I jak tu nie kochać maja?
A 25 i 26 maja, kto tylko chce, może spotkać się z papieżem Franciszkiem na Pierwszym Światowym Dniu Dziecka. Jak to zrobić? Zajrzyjcie na ostatnią stronę i koniecznie dołączcie do dzieci całego świata. Papież Franciszek bardzo Was zaprasza, i my także.