Spis treści

 • List redaktor naczelnej

  Wielkopostne zmagania

  Rozpoczął się Wielki Post i będzie trwał aż do 27 marca. Później nadejdą trzy wielkie dni Triduum Paschalnego, a po nich nareszcie Zmartwychwstanie. Zanim to jednak nastąpi, musimy się do tego przygotować, czyli po prostu poprawić.

  Czytaj więcej
 • Detektyw w kościele

  Konfesjonał

  Konfesjonał – specjalny drewniany mebel, ustawiany w kościołach. Najczęściej składa się z dwóch klęczników, krzesła, na którym siada spowiednik, oraz z kratek, które oddzielają księdza od osoby wyznającej grzechy.

  Czytaj więcej
 • – Musimy się dostać na szóste piętro – powiedziała Owieczka Magda do Wojtka po wejściu do wysokiego budynku. – Wsiadamy do windy i ruszamy! – zaśmiał się Wojtek. – Ale wyłączono prąd – Owieczka wskazała na kartkę z informacją przyklejoną do windy. – Oj, to mamy problem… – zmartwił się Wojtek.

  Czytaj więcej
 • Biblia to jest ważna księga, tylko język w niej niejasny a ja wolę, gdy historie mają język mój, mój własny. Tylko tak zrozumieć mogę, o czym jest naprawdę mowa, i historię tę biblijną, do swej własnej dopasować…

  Czytaj więcej
 • Urwisie otwórz ucho i posłuchaj co w wielkopostne niedziele mówi do ciebie Bóg.

  Czytaj więcej
 • Dzieci w Biblii

  Samson

  Być zdrowym, silnym i wysportowanym – to marzenie wielu chłopców. Dlatego chodzą na treningi, dużo ćwiczą i biorą udział w różnych grach sportowych. To jest bardzo dobre i ważne, gdyż wszyscy powinniśmy dbać o swoje zdrowie i kondycję fizyczną.

  Czytaj więcej