List redaktor naczelnej

Lutowe prezenty

Lutowe prezenty

Puk, puk! To luty puka do naszych drzwi. Trochę zmarznięty chce się u nas ogrzać.

A nam trudno uwierzyć, że to już drugi miesiąc roku – który tak niedawno nazywaliśmy nowym rokiem. Luty nie przychodzi do nas z pustymi rękami, przynosi nam w prezencie piękne wydarzenia. Już 2 lutego będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego, które nazywane jest także świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu z przystrojonymi gromnicami pójdziemy do kościoła, by podziękować Panu Bogu za to, że posłał do nas Pana Jezusa – światłość świata. Dzięki Niemu nie musimy się już bać ciemności.
11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. To ważny dzień, który przypomina całemu światu, że chorzy są wielkim skarbem nie tylko Kościoła, ale przede wszystkim Pana Jezusa. Zarówno Pan Jezus, jak i Matka Boża – szczególnie patronująca nam z Lourdes – są bardzo blisko chorych. Odwiedzając chorych lub opiekując się nimi, mamy szansę stanąć blisko Pana Jezusa i Maryi. Pomyślcie o tym, wybierając się w odwiedziny do kogoś chorego.
14 lutego przypada podwójne święto. Przede wszystkim Środa Popielcowa, rozpoczynająca Wielki Post, czas nawrócenia. To także wspomnienie św. Walentego, który przypomina nam, że miłość jest najważniejszym przykazaniem Bożym i trzeba nią żyć codziennie, nie tylko 14 lutego.