List redaktor naczelnej

Spotkania z posłańcami nieba

Spotkania z posłańcami nieba

Rozpoczynamy Adwent - czas bardzo cierpliwego czekania. Trzeba być niezmiernie uważnym, by usłyszeć przychodzącego Pana Jezusa.

Zdarzy się to w noc z 24 na 25 grudnia. Wcześniej będą przychodzić Jego posłańcy, którzy pomogą nam właściwie przygotować się na to niezwykłe spotkanie. Przyjdzie św. Barbara, później św. Mikołaj, którego tak wielu z nas nie może się doczekać. Ale uwaga, przyjedzie też mnóstwo innych osób, o których nawet nie pomyślelibyśmy, że są posłańcami nieba. Trzeba więc niezwykłej uwagi i wrażliwości, by się z nimi nie minąć.
W niektórych diecezjach podczas Adwentu będzie też można spotkać się z błogosławioną Rodziną Ulmów. Adwentowy szlak ich relikwii wiedzie od diecezji kaliskiej i włocławskiej, przez gnieźnieńską, aż do poznańskiej. Później oczywiście ruszą dalej do parafii z innych diecezji. To dobrze, że nam przypomną, że Pan Jezus naprawdę kocha wszystkie rodziny. Nie może być inaczej, przecież sam urodził się i żył w najlepszej rodzinie na świecie.
Właśnie na Swiętej Rodzinie wzorowała się cała rodzina Józefa i Wiktorii Ulmów. Jeśli chcecie sprawdzić, jak to robiła, sięgnijcie do przygotowanej specjalnie dla Was książeczki z naklejkami, w której sami możecie pokolorować niektóre ilustracje. Poznacie każdego członka rodziny osobno, od mamy i taty, aż po najmniejsze dzieciątko, które mieszkało pod sercem Wiktorii Ulmy.