List redaktor naczelnej

Noworoczne COŚ

Noworoczne COŚ

Nowy dzień, nowy miesiąc, nowy rok i nowy numer „Małego Przewodnika”. Wszystko nowe, a przecież znane i takie bliskie. Bo tajemnica NOWEGO najczęściej ukrywa się w tym, co znamy. Wymaga tylko odrobiny uwagi.

Bardzo dobrze znamy siebie, dlatego wiemy, jakie postanowienia warto podjąć w tym nowym roku, by poprawić to, co w ubiegłym się nie udało. Znamy niektóre wydarzenia, które na pewno są przed nami – choćby zakończenie pierwszego semestru szkoły i ferie. Ale wcześniej są jeszcze takie ważne dni jak uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli, Dzień Babci i Dziadka… Możemy jeszcze dopisywać i dopisywać to, co na pewno przed nami. Nie chodzi jednak o wyliczanie, ale o to, by w każdym dniu i wydarzeniu odnaleźć TO COŚ, co sprawia, że uśmiech pojawia się na naszych twarzach, bez względu na to, jak łatwy czy trudny był dzień.
TO COŚ najczęściej odnajdują tylko cierpliwi i uważni. Dlatego życzę Wam, byście takimi byli przez cały rok. Bo tylko wtedy będziecie mieli zawsze powód to tego, by się szczerze i serdecznie, a więc prawdziwie uśmiechać.
A my już wiemy, że BARDZO się uśmiechniemy, kiedy 14 stycznia spotkamy Was w bazylice archikatedralnej na kolędowaniu flażolecistów. Do zobaczenia!