Pucowalnia serc

Ewangelie na czerwcowe niedziele

Ewangelie na czerwcowe niedziele

Urwisie otwórz ucho i posłuchaj, co w czerwcowe niedziele mówi do Ciebie Bóg.

4.06.2023
J 3, 16–18
„Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”.
 
Dla swojego dziecka rodzic jest w stanie zrobić wszystko. Wiecie o tym dobrze. Ale czy na pewno wiecie, że Bóg dla każdego z nas również jest w stanie zrobić wszystko? Na dowód tego przysłał do nas swojego jedynego Syna, choć dobrze wiedział, jak się skończy ta wyprawa Pana Jezusa na ziemię. Strach pomyśleć, co by było, gdyby Bóg zmienił zdanie i nie przysłał Syna. Jesteśmy więc szczęściarzami, bo mamy pewność, że jesteśmy bardzo kochani, zarówno przez Boga, jak i rodziców.
 
Zadanie:
Wymień osoby Trójcy Świętej.
 
11.06.2023
Mt 9, 9–13
„Pójdź za Mną”.
 
Czasami stoimy w długich kolejkach, by zrobić sobie zdjęcie lub dostać autograf od popularnego celebryty. A później pokazujemy je innym, opowiadając, jak to było, kiedy ten ktoś na nas spojrzał, stanął koło nas, a może nawet położył nam rękę na ramieniu.
Ciekawe czy właśnie tak, czy też inaczej poczuł się Mateusz, którego Jezus dostrzegł siedzącego w komorze celnej? Wiem jedno, że na od razu zrozumiał, że tu nie chodzi o chwilowe spotkanie i małą pamiątkę. Tu chodzi o bycie z tym najważniejszym człowiekiem już na zawsze.
A jak wy byście się zachowali na jego miejscu?
 
Zadanie:
Sprawdź, kto był najbardziej niezadowolony z tego, że Pan Jezus powołał Mateusza na swojego apostoła.
 
18.06.2023
Mt 9, 36 – 10, 8
„A oto imiona dwunastu apostołów: pierwszy Szymon, zwany Piotrem, i brat jego Andrzej…”.
 
Każdego z nas Pan Jezus powołuje w ten sam sposób, co apostołów. Wypowiada nasze imiona i prosi, byśmy poszli za Nim. Dla każdego też przygotował inne zadanie. Nie jest to na pewno łowienie ryb, tym razem chodzi o łowienie ludzi. Ludzi można łowić na wiele sposobów. Jedni będą to robili poprzez uśmiech, życzliwe słowo, inni poprzez przyprowadzanie kogoś na Mszę Świętą. A drudzy poprzez cichą modlitwę w domu. Jedno jest pewne, Pan Jezus potrzebował nie tylko apostołów, ale także każdego z nas.
 
Zadanie:
Przeczytaj dzisiejszą Ewangelię i dopisz imiona kolejnych apostołów, których powołał Pan Jezus. Do tych imion czerwonym pisakiem dopisz swoje, bo ciebie także Bóg powołuje.
 
 
 
25.06.2023 r.
Mt 10, 26–33
„Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i ja przed moim Ojcem”.
 
Czasami koleżanki lub koledzy śmieją się z nas i wołają za nami „świętoszek” – tylko dlatego, że chodzimy do kościoła i żegnamy się przed jedzeniem. Aby już nikt nam nie dokuczał, czasami rezygnujemy z tego. A szkoda, bo Jezus przypomina nam dziś w Ewangelii, że kto się do Niego przyzna przed ludźmi, do tego On się przyzna przed Ojcem. Nie wstydź się przyznać przed innymi, że wierzysz w Boga i że Go kochasz, bo On na to zasługuje.
 
Zadanie:
Przeżegnaj się dziś, kiedy będziesz przechodzić koło krzyża. Nie wstydź się.