Pucowalnia serc

Ewangelie na listopadowe niedziele

Ewangelie na listopadowe niedziele

Urwisie otwórz uszy i posłuchaj, co w listopadowe niedziele Bóg mówi do ciebie.

6.11.2022 r.
Łk 20, 27–38
„Podeszło do Niego kilku saduceuszów, którzy twierdzą, że nie ma zmartwychwstania”.
 
Saduceusze nie mają racji, bo przecież Pan Jezus zmartwychwstał. A na dodatek przez swoją śmierć i zmartwychwstanie otworzył w niebie specjalną bramę, która po grzechu Adama i Ewy została zamknięta. Ale zanim to zrobił, wygrał ważną bitwę z diabłem. Diabeł do tej pory pilnował tej bramy, by nikt jej nie otworzył. Na szczęście Pan Jezus zabrał diabłu klucze i otworzył ją najszerzej, jak się da. Dlatego mamy pewność, że zmartwychwstanie jest! I życie wieczne też jest!
 
Zadanie: Zapal na grobie kogoś bliskiego świecę i pomódl się za niego. Pamiętaj, że twoja modlitwa pomaga mu dotrzeć do otwartej bramy nieba.
 
 
 
13.11.2022 r.
Łk 21, 5–19
„Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy się to dziać zacznie?”.
 
Wiele razy słyszeliście rozmowy o końcu świata. Wiecie też, że niektórzy ludzie nawet biegają do wróżek, żeby poznać tę datę.
A to poważny grzech. Pan Jezus obiecał, że wróci na ziemię, ale my nie musimy się bać tego dnia. Wręcz przeciwnie, powinniśmy się cieszyć, że w końcu zobaczymy Go tak, jak widzieli Go Matka Boża, apostołowie i wielu ludzi.
I nie ma co dopytywać, jak ten dzień będzie wyglądał i kiedy to będzie, ale warto przygotować się najlepiej, jak się potrafi.
 
Zadanie: Codziennie wieczorem mów do Pana Jezusa: MARANATHA, to znaczy: Przyjdź, Panie Jezu.
 
 
20.11.2022 r.
Łk 23, 35–43
„Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa”.
 
Ktoś kiedyś napisał takie ogłoszenie: „Pilnie poszukuję przyjaciela, który jest: dobry, wyrozumiały, zawsze przebacza, nie obraża się, nie ma złych humorów, zawsze można się z nim spotkać i nigdy nie ma wyłączonego telefonu!”. Czy możemy pomóc temu poszukującemu?
Oczywiście! Znamy kogoś takiego. Znamy nawet Jego imię. Zawsze rozumie człowieka i ma czas. Potrafi też rozwiązać wszystkie nasze problemy. To Jezus, który nie tylko jest naszym najlepszym przyjacielem, ale Królem całego Wszechświata!
 
Zadanie: Napisz na kartce, jakim ty jesteś przyjacielem dla Pana Jezusa. Co jesteś w stanie dla Niego zrobić?
 
27.11.2022 r.
Mt 24, 37–44
„Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie”.
 
Na pewno łatwiej by było, gdyby Pan Jezus zawiadomił nas, w jakim dniu i o której godzinie zamierza powrócić na ziemię. A tak musimy być czujni i wciąż wypatrywać, czy aby nie nadchodzi. Dobrze, że mamy do pomocy serce, które jest lepsze od wszelkich lunet i teleskopów – i natychmiast wyczuwa, kiedy Jezus się zbliża.
 
Zadanie: W jakich sytuacjach serce bezbłędnie wyczuje obecność Jezusa, a w jakich może działać „z zakłóceniami”?