Pucowalnia serc

Ewangelie na niedziele

Ewangelie na niedziele

Urwisie otwórz ucho i posłuchaj, co we wrześniu mówi do ciebie Bóg.

4.09.2022 r.
Łk 14, 25–33
 
„Kto nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada, nie może być moim uczniem”.
 
Szczególnie na początku roku szkolnego chcemy wiedzieć, co znaczy być dobrym uczniem Jezusa. Pan Jezus podpowiada nam, że Jego dobry uczeń wyrzeka się wszystkiego, co posiada. I nie chodzi o nowy tornister lub modne buty, ale o to, by nie być z ich powodu nadętym jak paw. W twojej klasie na pewno są takie osoby, którym nikt nie kupił nowych rzeczy. Zachowuj się więc tak, by tym osobom nie było przykro.
 
Zadanie:
Sprawdź w Ewangelii, do kogo Pan Jezus powiedział te słowa.
 
 
11.09.2088 r.
Łk 15, 1-32
„Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zagubioną?”.
 
Na pewno wiele razy zgubiliście coś, co było dla was cenne. Czasami udawało się to odnaleźć, innym razem nie. Pamiętacie i smutek, i radość, które w takich sytuacjach się pojawiają? Kiedy popełniamy grzech, to jakbyśmy na chwilę gubili się Panu Bogu. Bo grzech próbuje na nas nałożyć taką czapkę niewidkę. Tak jak Adam i Ewa po zjedzeniu zakazanego owocu ukryli się w krzewach w raju, tak i my, często chowamy się przed Panem Bogiem. Na szczęście On zawsze nas szuka i znajduje. Oczywiście pod warunkiem, że Mu na to pozwolimy.
 
Zadanie:
Sprawdź w Ewangelii, co pasterz zrobił z owcą, którą odnalazł.
 
18.09.2022 r.
Łk 15, 1–32
„Żaden sługa nie może dwom panom służyć”.
 
Dziś Pan Jezus ostrzega nas, żebyśmy nie byli lisami, czyli osobami, które kłamią i są nieprawdziwe. I zachęca nas, byśmy mieli odwagę przyznawać się do błędów i mówić prawdę.
Przypomina, że w prawda ma potężną siłę. Na często się wydaje, że jest ona słaba i przegrywa. A to błąd. Owszem, czasami działa powoli, ale z taką mocą, że kłamstwo ucieka przed nią gdzie pieprz rośnie.
 
Zadanie:
Dokończ zdanie: Żaden sługa nie może dwom panom służyć,
bo ………………………………………………………………………………………………………………………………………….
 
 
 
 
 
25.09.2022 r.
Łk 16, 19–31
„Żył pewien człowiek bogaty(…). U bram jego pałacu leżał żebrak (…)”.
 
Spotykamy wielu żebraków. Niektórzy są prawdziwi, inni tylko udają, że są żebrakami. Jak ich rozpoznać? Nie wiem. Może zostawmy to zadanie dorosłym. A my? Do każdego uśmiechnijmy się i powiedzmy dobre słowo. Dziś – zarówno bogaci ludzie, jak i biedni – potrzebują uśmiechu i dobrego słowa. A to możemy rozdawać każdemu bez pytania.
 
Zadanie:
Sprawdź w Ewangelii, co stało się po śmierci z bogatym człowiekiem, a co z Łazarzem.
Bogaty człowiek: ……………………………………………………………………………
Łazarz: .....……………………………………………………………………………………