List redaktor naczelnej

Nowe i stare

Nowe i stare

Nowy rok szkolny, nowe zadania, nowe postanowienia i nowe plany. Nowy także „Mały Przewodnik Katolicki”. To znaczy od ponad 120 lat ciągle ten sam, ale z nowymi działami, rubrykami i pomysłami. Wy ogromnie lubicie nowości, a ja mam przekonanie, że w tym, co już było, ukryta jest niezwykła mądrość. Dlatego proponuję połączenie starego z nowym.

W tym roku będziemy się przyglądać apostołom, czyli osobom, które żyły prawie dwa tysiące lat temu. Dawno? I tak, i nie. Okazuje się jednak, że wciąż się nimi zachwycamy, słuchamy ich i czytamy listy, które do nas napisali.
Spróbujemy także razem z nimi jeszcze wnikliwiej poznać i pokochać Kościół, którego każdy z nas jest najpiękniejszą częścią.
We wrześniu zrobimy to ze Świętym Piotrem, najważniejszym apostołem i pierwszym papieżem. Spojrzymy też na jego zastępców, między innymi na Jana Pawła I, który 4 września zostanie ogłoszony błogosławionym.
A z nowości?
Spójrzcie na okładkę. Umieściliśmy na niej specjalny kod QR. Zeskanujcie go i… sami zobaczcie. To absolutna nowość, o której apostołom nawet się nie śniło!