Pucowalnia serc

Ewangelie na majowe niedziele

Ewangelie na majowe niedziele

Urwisie posłuchaj co w maju mówi do ciebie Bóg!

1.05.2022 r.
J 21, 1–19
„Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci?”.
 
Nie jest łatwo powiedzieć komuś, że się go kocha, a szczególnie wtedy, gdy inni słuchają. Pan Jezus dobrze o tym wiedział, a jednak zapytał św. Piotra o miłość właśnie wtedy, kiedy apostołowie słyszeli ich rozmowę. Pytał o to aż trzy razy. Może chciał przypomnieć św. Piotrowi, że aż tyle razy wyparł się przyjaźni z Nim? I wcale nie czekał, aż św. Piotr zacznie się tłumaczyć, dlaczego się Go zaparł. Chciał tylko, by Piotr przy wszystkich głośno powiedział, że Go kocha. Bo prawdziwa miłość zmywa wszystkie grzechy.
 
Zadanie: Kiedy i gdzie św. Piotr zaparł się Pana Jezusa?
 
 
8.05.2022 r.
J 10, 27–30
„Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną”.
 
Czy my też na pewno jesteśmy owcami Pana Jezusa? Jak więc wytłumaczyć to, że nie słuchamy Jego głosu, bo ciągle chodzimy swoimi drogami? A jeśli wracamy do Pana Boga, to zwykle przychodzimy poranieni i umorusani błotem grzechu. Często zachowujemy się jak prawdziwe baranki, czyli trochę przekornie. Najwyższy czas coś z tym zrobić. Co? Może przeczyścić uszy, żeby lepiej słyszeć głos Pana Jezusa? Może przetrzeć oczy, by dobrze widzieć Jego drogi? Jedno jest pewne, nie opłaca się chodzić swoimi drogami, bo drogi Jezusa są lepsze niż nasze.
 
Zadanie: Skoro my jesteśmy owcami, to kim dla nas jest Pan Jezus?
 
 
 
15.05.2022 r.
J 13, 31–33a.34–35
„Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali”.
 
Kochanie innych i przebaczanie krzywd to najprostsza droga do nieba. Dlatego Pan Jezus tak często przypomina nam o tym. Wszystkie inne drogi prowadzą do nieba naokoło. Miłość bliźniego to też taka specjalna odznaka, którą Bóg przypina tym, którzy chcą być Jego uczniami. A wszystko po to, by nikt, kto się z nami spotyka, nie miał wątpliwości, że należymy do Jezusa i jesteśmy Jego najlepszymi uczniami.
 
Zadanie: Jak brzmi najważniejsze przykazanie? Napisz………………………
 
 
22.05.2022 r.
J 14, 23–29
„A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy”.
 
Pan Jezus wie, że czasami mamy kłopoty z pamięcią i zapominamy o ważnych sprawach. Niektóre z nich zapisujemy w kalendarzach lub w telefonach, ale i tak to nie zawsze pomaga. Dlatego obiecał, że pośle nam Ducha Świętego, który przypomni o najważniejszych dla nas sprawach. Przypomni, że bliźnich się kocha, że warto być dobrym dla innych, że dobrze jest pamiętać o codziennej modlitwie i o niedzielnej Mszy św.
Duch Święty będzie także nam zawsze przypominał, że jesteśmy dziećmi Bożymi i że niebo to nasz dom.
 
Zadanie: Którą Osobą Trójcy Świętej jest Duch Święty?
 
29.05.2022 r.
Łk 24, 46–53
„A kiedy ich błogosławił, rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba”.
 
W jaki sposób Pan Jezus wstąpił do nieba? Przyjechała po Niego specjalna winda lub wyczarterowany samolot? A może pojawili się aniołowie z GPS-em i eskortowali Go przez podniebne przestworza? A może było zupełnie inaczej. Nie dowiemy się jednak tego, aż do czasu, kiedy sami tam pójdziemy. Bo w czasie swojego wniebowstąpienia Pan Jezus przecierał nam szlak, byśmy przypadkiem nie zabłądzili.
 
Zadanie:
Co św. Łukasz napisał o wniebowstąpieniu Pana Jezusa? W jaki sposób rozstał się On z apostołami?