List redaktor naczelnej

Wszystko się dobrze skończy

Wszystko się dobrze skończy

„Kwiecień plecień” przeplata nam smutek z radością. Przed nami smutne i trudne dni, między innymi Triduum Paschalne. Ale zaraz po nich przyjdzie radość Zmartwychwstania i nareszcie będziemy mogli zaśpiewać Alleluja. Łatwiej przeżywa się trudy, kiedy ma się pewność, że skończą się one zwycięstwem. Pamiętacie? Jezus obiecał, że dobro zwycięży. A kiedy Bóg coś obiecuje, to wiemy, że zawsze dotrzymuje słowa.

Wierzmy, że tak też będzie z trudną sytuacją w Ukrainie. Dziś chcemy dodać tej wiary szczególnie dzieciom, które opuściły swoje domy, szkoły i miasta. Chcemy im powiedzieć: JESTEŚMY Z WAMI I RAZEM Z WAMI WIERZYMY, ŻE DOBRO WYGRA.
Dlatego w numerze przygotowaliśmy w języku ukraińskim opowieść o Jeżyku Eryku. Podpowiadamy, jak własnoręcznie zrobić świąteczną pocztówkę dla ukraińskich przyjaciół. Zamieściliśmy także naklejkę z flagą Ukrainy. Przyklejcie ją w widocznym miejscu. To będzie taka cicha wiadomość dla naszych ukraińskich koleżanek i kolegów: Jesteśmy z Wami!
Na końcu znajdziecie kolaż z ilustracji narysowanych przez dzieci, które ukryły się przed wojną w Mościenicy, małej miejscowości pod Poznaniem. Opowiada on o ich marzeniach i planach, co będą robiły, gdy skończy się wojna.
17 kwietnia wspólnie zawołajmy: Alleluja – Алілуя! Jezus zwyciężył!