List redaktor naczelnej

Wielkie sprzątanie serca

Wielkie sprzątanie serca

Już na początku marca zapuka do nas Wielki Post i będzie trwał czterdzieści dni. Niektórzy uważają, że to o wiele za długo, inni z kolei, że za krótko. Moim zdaniem trwa tyle, ile trzeba, czyli w sam raz, i jestem pewna, że wszystkim, którzy planują wielkie sprzątanie serca, na pewno wystarczy na to czasu. Kiedy przystępujemy do ważnych zadań, potrzebujemy dobrego planu.

„Mały Przewodnik” przygotował dla Was taki plan. W każdy piątek będziemy go przed Wami odsłaniali. Dlaczego właśnie w piątek? Bo szczególnie w Wielkim Poście jest on niezwykle ważnym dniem. Wtedy przypominamy sobie, jak wiele Pan Jezus zrobił dla każdego z nas, byśmy mogli nadal nazywać się dziećmi królewskimi, i by na nowo otworzyć nam bramę do Raju.
Poproście rodziców i razem z nimi śledźcie naszą stronę internetową i Facebooka. W każdym tygodniu będziemy Wam przedstawiać niezwykłego Apostoła Pokoju, który towarzyszył Panu Jezusowi na krzyżowej drodze. Będziemy się od nich uczyć, w jaki sposób i my możemy stawać się Apostołami Pokoju. Trudne zadanie? Pamiętajcie, że dla chcącego nic trudnego! Pierwsza odsłona planu na pierwszy tydzień Wielkiego Postu już 4 marca – w święto św. Kazimierza królewicza, któremu poświęcony jest te numer. Przypadek? Skądże!