List redaktor naczelnej

Lutowe święta

Lutowe święta

Nadszedł luty. Najkrótszy miesiąc w roku, który musi pomieścić w sobie wiele ważnych świąt i wydarzeń. Owszem, niektórzy kojarzą go tylko z walentynkami, które przypadają 14 lutego. Ale luty to przecież święto Ofiarowania Pańskiego, znane jako Święto Matki Bożej Gromnicznej, które obchodzimy 2 lutego.

W ten dzień koniecznie trzeba pójść na Mszę Świętą z pięknie przystrojoną gromnicą. Jej światło ma ogromną moc i prowadzi nas w najważniejszych momentach życia. Dlatego gromnica jest najważniejszą świecą, którą mamy w swoich domach.
 11 lutego to Dzień Chorego. Być może po to został ustanowiony specjalny dzień, by przypomnieć nam, że chorzy mają szczególne prawo do naszego serca i czasu. Może to właśnie dzięki naszej opiece i dobroci łatwiej im przetrwać czas choroby, której nikt z nas tak naprawdę nie lubi. Pomyślmy więc o wszystkich chorych i zastanówmy się, w jaki sposób możemy okazać im swoje serce. Nie tylko 14 lutego, kiedy świat się zaserduszkuje, ale codziennie.
20 lutego swoje święto mają święte dzieci Franciszek i Hiacynta, którzy będąc w Waszym wieku widzieli na własne oczy Matkę Bożą i wiele razy z Nią rozmawiali. Właśnie im poświęcamy ten numer, bo ufamy, że podzielą się z Wami swoim sposobem na zdobycie świętości. Jakim? Poszukajcie go w numerze.