List redaktor naczelnej

Żeby zobaczyć to, co najważniejsze

Żeby zobaczyć to, co najważniejsze

„Dobrze widzi się tylko sercem” – napisał kiedyś Antoine de Saint-Exupéry. I ja się z nim zgadzam. Zgadzała się też Matka Elżbieta Róża Czacka, a razem z nią wiele osób, w tym także te, które mają kłopoty ze wzrokiem.

Są wśród nich osoby, które zupełnie nie widzą, inne z kolei widzą bardzo słabo. Ale to wcale nie przeszkadza im szybko rozpoznawać, kiedy ktoś jest zmartwiony, smutny lub czegoś się boi. W jaki sposób to robią? To sprawa wrażliwego serca. Takie serce nie potrzebuje ani okularów, ani wskazywania palcem. Doskonale widzi wszystko, co najważniejsze.
Takie serce miała na pewno Matka Elżbieta Róża Czacka, która 12 września została uroczyście nazwana BŁOGOSŁAWIONĄ. Jej oczy przestały widzieć kwiaty, drzewa, domy i ludzkie twarze. Ale serce zobaczyło smutek wszystkich osób, które także były niewidome. I z tego powstało samo dobro.
Przeczytajcie cały numer i posłuchajcie naszych niedzielnych audycji radiowych, a przekonacie się sami, ile cudów może się zdarzyć, kiedy ktoś ma wrażliwe serce i słucha go.
Do numeru dołączyliśmy specjalną kartkę, na której zakodowana jest niezwykła wiadomość. Koniecznie ją odczytajcie. Zapisana jest brajlem, czyli takim pismem, którym posługują się osoby niewidome. Na stronie 7 znajdziecie szczegółową instrukcję. Powodzenia!

Logo_Miasto_Poznan.png