Spis treści

 • „Dobrze widzi się tylko sercem” – napisał kiedyś Antoine de Saint-Exupéry. I ja się z nim zgadzam. Zgadzała się też Matka Elżbieta Róża Czacka, a razem z nią wiele osób, w tym także te, które mają kłopoty ze wzrokiem.

  Czytaj więcej
 • Matka Elżbieta Róża Czacka dokładnie 22 października obchodziłaby 145 rocznicę urodzin. Choć nie wiem, czy mam rację pisząc, że „obchodziłaby”. Może w niebie, podobnie jak na ziemi, też się obchodzi urodziny? Kto to wie?

  Czytaj więcej
 • Urwisie posłuchaj, co w październiku mówi do ciebie Bóg.

  Czytaj więcej
 • Do numeru październikowego dołączona została specjalna karta z białymi wypukłymi kropkami. Jest na niej tekst zapisany pismem punktowym – alfabetem Braille’a. Co z nią zrobić? Trzeba rozszyfrować tekst, korzystając z tablicy z alfabetem, który znajdziecie niżej.

  Czytaj więcej
 • Świętym nie jest się od zaraz

  Róża Elżbieta Czacka

  Człowiek się nie rodzi święty, nie słuchajcie takich bajek. Świętym nie jest się od zaraz, świętym się zwyczajnie staje. Znaczy to jedynie tyle, że się rzecz rozgrywa w czasie i że skrótem na łatwiznę, owej drogi przejść nie da się…

  Czytaj więcej
 • Czytamy bo to kochamy

  Wędrująca sterta

  Wprawdzie to Kostek chodzi do szkoły, ale zdarza się, że w odrabianie jego pracy domowej są zaangażowani wszyscy mieszkańcy kamienicy - łącznie z kotem Benkiem. Tak było i tym razem. - Możesz powtórzyć?… - poprosił pan Robert. - „Opisz nietypowe zjawiska, także atmosferyczne - zaczął dukać...

  Czytaj więcej