List redaktor naczelnej

Wrześniowe nowości

Wrześniowe nowości

Wrzesień bardzo lubi przymiotnik NOWY. I nawet rozumiemy dlaczego. Dokładnie pierwszego września przyjdzie do nas nowy rok szkolny 2021/2022. 12 września natomiast poznamy nowych błogosławionych. Będą nimi Matka Elżbieta Róża Czacka i kardynał Stefan Wyszyński. Będziemy mieli także nowe sanktuarium w Polsce, którym został kościół pod wezwaniem św. Antoniego w Kobylance. Będzie tam pierwsze sanktuarium błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Mamy szczere plany, by podczas tego roku szkolnego zajrzeć do Kobylanki i w tym niezwykłym miejscu poprosić błogosławionego kardynała Wyszyńskiego o szczególną opiekę nad wszystkimi dziećmi i rodzicami, a zwłaszcza nad Czytelnikami „Małego Przewodnika”.

Ale zanim wyruszymy do Kobylanki, chcemy Wam przedstawić nowego bohatera naszego miesięcznika. Jest nim Jeżyk Eryk, którego Owieczka Magda spotkała na wakacyjnym szlaku. Tak naprawdę to oboje wpadli na siebie, i to dosłownie! Jeżyk Eryk turlając się z górki na pazurki, nagle poczuł, że wbił się w coś miękkiego, puszystego i bardzo skłębionego. Jak zapewne odgadnęliście, było to futerko naszej Owieczki. Sami widzicie, czasami wspólne tarapaty łączą.
Życzymy Wam, by w ciągu tego nowego roku szkolnego było jak najmniej tarapatów. Zresztą, nie może być inaczej, bo rozpoczynamy ten rok pod hasłem TRZYMAMY Z NAJLEPSZYMI, czyli ŚWIĘTYMI!