Zrób to sam

Gniotek

Gniotek

Znacie gniotki? To świetna zabawa! Do przygotowania ich w domu potrzebne będą: – balony – mąka ziemniaczana – lejek – butelka lub mały wazon – patyczek do szaszłyków – wełna – flamaster

Krok 1
Wsypujemy mąkę do butelki. To zadanie ułatwi nam lejek i szaszłykowy patyczek. Włóż lejek do butelki i wsyp do niego sześć łyżek mąki. Mąka ziemniaczana często blokuje się w lejku, z pomocą przyjdzie tutaj patyczek! Spróbuj przepychać nim mąkę, kręcąc delikatnie.

Krok 2
Nadmuchaj nieco balon i nałóż go na szyjkę butelki. Następnie obróć butelkę i energicznymi ruchami spróbuj przesypać mąkę do balona. 

Krok 3
Przed tobą najtrudniejszy moment. Uwaga, może być dużo śmiechu i... bałaganu! Gdy cała mąka znajduje się już w balonie, delikatnie ściągnij go z butelki i bardzo powoli wypuść z niego całe powietrze. Musisz być ostrożny – wraz z powietrzem z balonu może wydostawać się mąką. 

Krok 4 
Zwiąż balon i flamastrem narysuj twarz. Jeśli masz plastikowe oczy, możesz przykleić je taśmą dwustronną. Przewiąż kawałki wełny na czubku balona. (foto 5)
 
Gotowe! Teraz możesz zgniatać Gniotka i formować go w dowolne kształty. Popatrz na zdjęcia, jaka to świetna zabawa! 

Zdjęcia z robienia "gniotków" obejrzycie na stronach 26-27 czewrwcowego "Małego Przewodnika". KONIECZNIE tam zerknijcie.