List redaktor naczelnej

Majowe szczęścia

Majowe szczęścia

W maju wszystkie buzie są uśmiechnięte. Nie tylko dlatego, że cała przyroda strzeliła w niebo swoimi najpiękniejszymi kolorami i zapachami. Ale głównie z tego powodu, że maj to miesiąc MAMY. Zarówno tej naszej mamy, którą codziennie przytulamy i mówimy jej, że kochamy ją NAJmocniej i NAJbardziej.

To także miesiąc Matki Bożej, której od wieków w całej Polsce, zwłaszcza w maju, śpiewamy litanię loretańską. Jest to jeden z najpiękniejszych śpiewów, który płynie z ziemi prosto do nieba. Zaś 3 maja kłaniamy się Maryi jako Królowej Polski, z wdzięcznością i dumą spoglądając na biało-czerwoną flagę, symbol naszej Ojczyzny.
Dzień 26 maja wybrano na świętowanie Dnia Matki! W numerze znajdziecie pomysł na prezent niespodziankę, który możecie z tej okazji przygotować swojej mamie.
Maj to także czas Pierwszych Komunii Świętych – czyli tego niezwykłego spotkania twarzą w twarz albo sercem w serce z samym Panem Jezusem. Ale to również święto św. Floriana, patrona, zwłaszcza strażaków, któremu poświęciliśmy numer. Ten naprawdę niezwykły święty ma równie niezwykły przywilej – choćby taki, że może stawać przed tronem Pana Boga zawsze bez kolejek. Dlaczego? A to już przeczytacie w temacie numeru.
Do miesięcznika jak zwykłe dołączamy komplet naklejek, którymi możecie uzupełnić brakujące ilustracje, oraz dwa filmy. Jeden o niezwykłych strażakach w habitach, a drugi o historii Domku Świętej Rodziny, który znajduje się w Loreto.