Pucowalnia serc

Ewangelie na kwietniowe niedziele

Ewangelie na kwietniowe niedziele

Urwisie otwórz ucho i posłuchaj, co w kwietniu mówi do ciebie Bóg.

4.04.2021
Zmartwychwstanie
J 20, 1–9
„Wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu”.
 
Jezus zmartwychwstał! Powiedział o tym anioł znajomym kobietom, a one pobiegły z tą nowiną do apostołów. Wszyscy więc biegali w ten niedzielny poranek. Kobiety do apostołów, apostołowie do grobu, później wszyscy do Wieczernika.
To, że Jezus zmartwychwstał oznacza, że okazał się najpotężniejszy! Zwyciężył i przepędził na „cztery wiatry” Szatana i jego koleżankę Śmierć. Odtąd nie musimy się już niczego bać. Mając przy sobie tak potężnego Przyjaciela, możemy być pewni, że nic nam się złego nie stanie.
 
Zadanie: Powiedz trzem spotkanym dziś osobom: Jezus zmartwychwstał! To znaczy, że żyje!
 
 
11.04.2021
J 20, 19–31
„Podnieś rękę i włóż do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym!”.
 
Gdybyśmy chcieli policzyć „niewiernych Tomaszów”, to byłoby ich milion albo więcej. Bo trudno jest ludziom uwierzyć, że Jezus zmartwychwstał. Ale Pan Jezus nie gniewa się o to. Powiedział o sobie, że jest Miłosierny, dlatego przyszedł do Wieczernika i poprosił, aby Tomasz włożył swoją rękę do Jego boku. Tomasz szybko zrozumiał, że wiara nie jest jak cebula, którą można rozebrać warstwę po warstwie. Wiara jest jak powietrze, jest, a nie widać jej.
 
Zadanie: Spróbuj, jak długo wytrzymasz bez powietrza. Daję wam słowo, bez szczerej wiary również nie da się żyć.
 
 
 
18.04.2021
Łk 24, 35–48
„Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie mnie i przekonajcie się”.
 
Co by było, gdyby Jezus teraz stanął wśród nas? Przestraszylibyśmy się? A może ucieszyli, że możemy zobaczyć, jak naprawdę wygląda.
Tak było z apostołami. Kiedy Jezus znów przyszedł do Wieczernika, jedni się cieszyli, inni siedzieli przestraszeni, gdyż myśleli, że zobaczyli ducha.
A Jezus wytłumaczył im, że nie jest żadnym duchem tylko ich Jezusem. Oczywiście, apostołowie rozpoznali Go, a jakże! Jedynie nie potrafili sobie wytłumaczyć, jak to się stało, że ten, który umarł, znów żyje.
 
Zadanie: Sprawdź, jak długo apostołowie przebywali z Jezusem, kiedy jeszcze był na ziemi?
 
 
25.04.2021
J 10, 11–18
„Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce”.
 
Pan Jezus jest Dobrym Pasterzem, wszyscy to wiemy. Potrafimy nawet powiedzieć, w jaki sposób zachowuje się dobry pasterz – czyli taki, który dba o powierzone mu owce.
Ma je zawsze na oku. Nigdy nie odchodzi od nich daleko. Jest czujny i w każdej chwili gotowy na ratunek.
A w jaki sposób można scharakteryzować dobrą owcę, jak myślicie? Znam takie, które nie chcą być dobre. Zachowują się, jakby wkładały na nos ciemne okulary i nie rozpoznawały  Pasterza. Nie chcą za Nim chodzić i postępować według Jego rad.
 
Zadanie: Obiecaj Panu Jezusowi, że odtąd zrobisz wszystko, aby zawsze być dobrą owcą.