List redaktor naczelnej

Kiedy przegrywamy często ZWYCIĘŻAMY

Kiedy przegrywamy często ZWYCIĘŻAMY

Wielkanoc to nie tylko czas zachwytu nad ślicznymi barankami, kolorowymi pisankami i pysznymi mazurkami. To przede wszystkim RADOŚĆ i DUMA z tego, że Pan Jezus zwyciężył Szatana, grzech i śmierć.

Była to bardzo trudna i ważna bitwa. Ale Jezus ją wygrał – choć niektórym się wydawało, że przegrał. Pomyśleli tak, kiedy zobaczyli, jak zawisł na krzyżu. I zamiast chwilę poczekać, to uznali, że On przegrał. A Jezus ZMARTWYCHWSTAŁ! Stało się to w niedzielny poranek. Na własne oczy zobaczyła Go Maria Magdalena i uczniowie. Wyobrażacie sobie, jak bardzo się cieszyli! Dlatego życzymy Wam i Waszym Rodzinom również takiego spotkania ze Zmartwychwstałym Panem Jezusem i tej samej radości. Niech ona daje Wam siłę i niech pomaga wierzyć, że nawet pozorna przegrana może się okazać wielkim zwycięstwem.
Wierzył w to św. Wojciech, o którym w tym miesiącu chcemy Wam opowiedzieć. I jak myślicie, pomylił się? Przekonajcie się sami.
Do numeru jak zwykle dołączamy komplet naklejek, potrzebny do uzupełnienia brakujących miejsc w miesięczniku. Jest także naklejka, którą możecie umieścić w ważnym dla siebie miejscu, tak by móc na nią spoglądać jak najczęściej.