List redaktor naczelnej

Nasz Przewodnik na drogach uczciwości

Nasz Przewodnik  na drogach uczciwości

Marzec to czas Wielkiego Postu, czyli czas poprawy i naprawy tego, co się zepsuło, pobrudziło i popruło. Potrzebujemy go i dobrze, że raz w roku mamy aż czterdzieści dni na usunięcie wszelkich usterek. Bo każdy człowiek powinien mieć serce i ręce czyste jak łza. Oznacza to, że powinien postępować uczciwie, dobrze i łagodnie, bo tylko wtedy żyje się naprawdę szczęśliwie. A o szczęście przecież nam chodzi.

Najkrótsza droga do szczęścia to taka, kiedy człowiek ma serce i ręce bez żadnych plam i skaz. A jeśli cokolwiek ma być na nich widać, to tylko znaki po dobrych uczynkach – czyli takich, które malują niebo na niebiesko, kwiaty na kolorowo i w innych sercach zapalają tak ogromne słońce, że wydaje nam się, jakby na ziemi mieszkali sami święci.
Doskonale na drogach uczciwości radził sobie Święty Józef, Opiekun Pana Jezusa. Wierzcie mi, jest na nich najlepszym przewodnikiem. Dlatego jeśli będziecie mieli wątpliwości, jak iść dalej, to pytajcie go śmiało. On z ojcowską cierpliwością i łagodnością wyjaśni Wam, co trzeba zrobić. 19 marca obchodzimy uroczystość Świętego Józefa. Może warto szczególnie w ten dzień zapytać go o kilka rad?
 
Do numeru, jak zwykle dołączamy naklejki, którymi nie tylko możecie uzupełnić brakujące ilustracje w numerze. Są one bardzo przydatne w rozwiązywaniu testu Owieczki Magdy. Koniecznie sprawdźcie ile jest w Was podobieństwa do świętego Józefa. Powodzenia!