List redaktor naczelnej

Rok ze ŚWIĘTYMI

Rok ze ŚWIĘTYMI

Rozpoczynamy kolejny rok szkolny. Na pewno zastanawiacie się, jaki on będzie? Ufam, że będzie to dla nas dobry czas. Czas, w którym staniemy się jeszcze lepszymi dziećmi, uczniami i przyjaciółmi. Jednym słowem, że z dnia na dzień będziemy stawać się świętymi.

Uśmiechacie się i myślicie: o nie, to nie dla mnie! Nie macie racji. Spróbujemy Was przekonać, że świętym może stać się absolutnie każdy – oczywiście jeśli tylko zechce. A jak się to robi? Tymi sekretami podzielą się z Wami święci, którzy też zastanawiali się, czy świętość to nie za trudne dla nich zadanie. A jednak sprostali mu i chętnie opowiedzą Wam, jak się to robi.
W każdym numerze przedstawimy świętego, który patronuje nam w danym miesiącu. I tak wrzesień rozpoczynamy ze św. Stasiem Kostką, patronem dzieci, młodzieży i ministrantów. Zaznaczcie w kalendarzu 18 września, bo to dzień św. Stasia. Wtedy w szczególny sposób jest bardzo blisko nas i uważnie słucha naszych próśb.
W każdym numerze znajdziecie komplet naklejek, który będzie potrzebny do uzupełnienia brakujących miejsc w miesięczniku. Jest także naklejka, którą możecie umieścić w ważnym dla siebie miejscu, tak by móc na nią spoglądać jak najczęściej.
Ufamy, że rok ze ŚWIĘTYMI będzie dobry i bezpieczny. Tego Wam życzymy.
 
UWAGA! Do numeru dołączamy wyjątkowy prezent dla miłośników kina. Film pt. „Św. Stanisław Kostka”  z serii Aureola wyprodukowany przez Wydawnictwo Promyczek. Szukajcie go na stronie 28!