Spis treści

 • List redaktor naczelnej

  Rok ze ŚWIĘTYMI

  Rozpoczynamy kolejny rok szkolny. Na pewno zastanawiacie się, jaki on będzie? Ufam, że będzie to dla nas dobry czas. Czas, w którym staniemy się jeszcze lepszymi dziećmi, uczniami i przyjaciółmi. Jednym słowem, że z dnia na dzień będziemy stawać się świętymi.

  Czytaj więcej
 • Święty Stanisław Kostka urodził się dawno temu. Było to w roku 1550, a więc w czasie, którego nie pamiętają nawet wasi dziadkowie. Na szczęście jego historia została zapisana w wielu mądrych książkach. Była też przekazywana z ust do ust, nie tylko przez mieszkańców Rostkowa, ale i uczniów...

  Czytaj więcej
 • Urwisie otwórz ucho i posłuchaj, co w nowym roku szkolnym mówi do ciebie Bóg.

  Czytaj więcej
 • Świętym nie jest się od zaraz

  Święty Stanisław Kostka

  Człowiek nie rodzi się święty, nie słuchajcie takich bajek. Świętym nie jest się od zaraz, świętym się zwyczajnie staje.

  Czytaj więcej
 • Czytamy bo to kochamy

  Baśń o latających dywanach

  Dawno, dawno temu, wśród wzgórz porośniętych lasami, była sobie pewna osada. Jej mieszkańcy mieli swoje radości i smutki. A to komuś urodziło się dziecko, a komuś innemu wyjątkowo obrodziły owoce. A to komuś grad zniszczył zboże, a komu innemu wichura uszkodziła dach. Tak jak to się zdarzało i...

  Czytaj więcej
 • Rodzinne oglądanie na domowym ekranie

  Film o św. Stanisławie Kostce

  A oto wrześniowa niespodzianka. Miłośników rodzinnego oglądania ZAPRASZAM na film pt. „Święty Stanisław Kostka”. Na pewno dużo już wiecie o świętym Stasiu. Obiecuję, że wiedza na dłużej pozostanie w waszej pamięci, kiedy obejrzycie film.

  Czytaj więcej
 • Tym, którzy chcą się pozbyć bałaganu na biurku, proponuję własnoręczne przygotowanie kolorowego przyborniczka.

  Czytaj więcej