Pucowalnia serc

Ewangelie na kwietniowe niedziele

Ewangelie na kwietniowe niedziele

Urwisie otwórz ucho i posłuchaj, co w kwietniu mówi do Ciebie Bóg.

5.04.2020
Niedziela Palmowa
Mt 26, 14-27, 66
„Przyprowadzili więc oślę do Jezusa i zarzucili na nie swe płaszcze, a On wsiadł na nie”.
 
W Niedzielę Palmową osiołek, który wiózł Pana Jezusa na swoim grzbiecie, był bardzo szczęśliwy. Widząc ludzi, którzy ścielą mu pod kopyta płaszcze i rzucają gałęzie palm, dosłownie pękał z dumy. Dopiero w Wielki Czwartek zrozumiał, że to wszystko nie było dla niego tylko dla Pana Jezusa. Do dziś jednak nie pojmuje, dlaczego ci sami ludzie tak szybko Jezusa zdradzili.
 
Zadanie:
Pomyśl, jak byś wytłumaczył osiołkowi to postępowanie ludzi.
 
12.04.2020
Zmartwychwstanie
J 20, 1-9
„Wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu”.
 
Jezus zmartwychwstał! Oznacza to, że jest On najpotężniejszy. Nie tylko odsunął z grobu ciężki kamień, ale co najważniejsze, zwyciężył i przepędził na „cztery wiatry” Szatana i jego koleżankę Śmierć. Odtąd nie musimy się już niczego bać. Mając przy sobie tak potężnego Przyjaciela, możemy być pewni, że nic złego nam się nie stanie.
 
Zadanie:
Pięciu napotkanym dziś osobom zamiast „dzień dobry” powiedz „Jezus zmartwychwstał!”.
 
19.04.2020
J 20, 19-31
„Podnieś rękę i włóż do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym!”.
 
Gdybyśmy chcieli policzyć wszystkich niewiernych Tomaszów, byłoby ich wielu. Bo wszyscy zadajemy sobie pytanie: jak to możliwe, że Pan Jezus zmartwychwstał? Na szczęście Pan Jezus się za to nie gniewa. Powiedział o sobie, że jest miłosierny, dlatego przyszedł do Wieczernika i poprosił, by Tomasz włożył swoją rękę w miejsce, w którym włócznia rozerwała Mu bok. Tomasz szybko to wszystko zrozumiał. A my?
 
Zadanie:
Znajdź w swoim domu obraz Pana Jezusa Miłosiernego. I poproś Go, by pomógł ci być miłosiernym dla innych.
 
 26.04.21017
Łk 24, 13-35
„Tego samego dnia dwaj [uczniowie Jezusa] byli już w drodze do wsi, zwanej Emaus, oddalonej o sześćdziesiąt stadiów od Jerozolimy. (…) Gdy tak rozmawiali i rozprawiali z sobą, sam Jezus przybliżył się i szedł z nimi”.
 
Sześćdziesiąt stadiów to około 11 kilometrów. Taki odcinek drogi szedł Jezus z uczniami, a oni się nie zorientowali. Dopiero rozpoznali Go, kiedy usiedli wspólnie do stołu. Ciekawe, po czym się zorientowali: po sposobie, w jaki łamał chleb, czy też po ranach w dłoniach?
Najważniejsze, że jednak w końcu rozpoznali Go i przekonali się, że Jego zmartwychwstanie to nie żadna bajka, ale najprawdziwsza prawda.
  
Zadanie:
Zapisz zdanie, które powiedziałbyś Panu Jezusowi, gdyby nagle stanął przed tobą. …………………………………………………………………………………………………… ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………