Pucowalnia serc

Ewangelie na marcowe niedziele

Ewangelie na marcowe niedziele

Urwisie, otwórz ucho i posłuchaj, co podczas tego Wielkiego Postu mówi do ciebie Bóg.

1.03.2020 r.
Mt 4, 1-11
„Wtedy Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła”.
 
Pokusa jest jak magnes, który ciągnie nas w kierunku zła. Bóg dał nam przeciwko pokusie niezniszczalną broń, którą możemy ją pokonać. To słowo Boże. Jest ono jak ogromna tarcza, od której pokusa odbija się i znika.
Kto mi nie wierzy, niech przeczyta dzisiejszą Ewangelię i przekona się, w jaki sposób Pan Jezus poradził sobie z diabłem i jego pokusami. My też tak możemy.
 
Zadanie:
Sprawdź, z jakimi pokusami najczęściej musisz się zmagać.
 
 
8.03.2020 r.
Mt 17, 1-9
„(…) Jezus wziął ze sobą Piotra, Jakuba i brata jego Jana i zaprowadził ich na górę wysoką, osobno. Tam przemienił się wobec nich”.
 
To, że Pan Jezus przemienił się na górze Tabor, oznacza, że pokazał wybranym uczniom, kim tak naprawdę jest, czyli że jest Bogiem. Od tej chwili apostołowie nie mieli co do tego wątpliwości. My też mamy się przemieniać, czyli powinniśmy pokazać, że jesteśmy dziećmi Bożymi. A w sercu dziecka Bożego mieszka dobro, uczciwość, życzliwość i szlachetność. Łatwo to pokazać? Sprawdźcie.
 
 
Zadanie:
Ułóż zdanie: „Tam wobec Jego stało przemienił białe się: słońce twarz nich zajaśniała jak, odzienie zaś się światło jak”.
 
 
15.03.2020 r.
J 4, 5-42
„Daj mi pić”.
 
Źródło czystej wody, o której mowa w Ewangelii, ukrywa się w naszych sercach. By je odnaleźć, wystarczy nigdy nie kłamać ani zmyślać. Czasami wstydzimy się powiedzieć prawdę, dlatego wybieramy kłamstwo. A Jezus pokazuje nam, że nie opłaca się kłamać, bo kłamstwo „ma krótkie nogi”, a prawda i tak zawsze wychodzi na jaw. Zobaczcie, jak z tym zadaniem poradziła sobie kobieta z dzisiejszej Ewangelii. Pomyślcie, jak by się musiała wstydzić, gdyby skłamała Panu Jezusowi, który wiedział o niej wszystko.
 
Zadanie:
Sprawdź, czy w Ewangelii jest podane imię tej kobiety?
 
 
22.03.2020 r.
J 9, 1-14
„Od wieków nie słyszano, aby ktoś otworzył oczy niewidomemu od urodzenia”.
 
Bóg potrafi robić wielkie rzeczy. Nawet otwiera oczy niewidomym i sprawia, że uszy, które nigdy nie słyszały żadnego dźwięku, wszystko słyszą. Chce tylko, by człowiek przyszedł do Niego i poprosił Go o to. Bo jeśli prosi się mamę o pudełko kolorowych kredek i nagle kredki znajdują się na naszym biurku, to dobrze wiemy, kto nam je podarował.
Pan Bóg też chce, by ludzie wiedzieli, że On nas widzi i słyszy, i że rozumie nasze prośby. Tylko czeka, aż Mu głośno o nich powiemy.
 
Zadanie:
Przekonaj się, o ile bardziej się cieszysz, kiedy rodzice spełnią twoją prośbę, a nie kiedy sami się domyślą, czego potrzebujesz.
 
29.03.2020
J 11, 1-45
„Łazarzu, wyjdź na zewnątrz! I wyszedł zmarły”.
 
Nikt poza Panem Bogiem nie jest w stanie przywrócić komuś życia. Ani najlepsi lekarze, ani sprzęt medyczny czy komputery. Tylko Bóg daje życie. Czasami spotykamy się z czymś takim jak śmierć kliniczna, po której chory, który wydawał się zmarły, powraca do życia. Ale z Łazarzem było tak, że na pewno zmarł, a Pan Jezus na nowo przywrócił go do życia.
 
Zadanie:
Pomódl się za osoby, a szczególnie za dzieci przebywające w śpiączce, by Pan Bóg je obudził.