Spis treści

 • Lutowy numer okazuje się trochę serduszkowym numerem. A wszystko dlatego, że szczególnie w tym miesiącu widzimy ich tak wiele wokół siebie. Może to wcale nie jest takie złe, by w środku zimy, kiedy wszystko wokół nas marznie, przypomnieć sobie, że Pan Bóg po to dał nam serce, by bardzo kochało i...

  Czytaj więcej
 • Miłość to takie COŚ, bez czego nie da się żyć. Bez niej nie można być w pełni szczęśliwym ani zadowolonym. Za nic w świecie nie udaje się też uśmiechać od ucha do ucha – bo w ten sposób śmieją się tylko ci, którzy potrafią kochać i są kochani. Inni absolutnie nie potrafią tego zrobić.

  Czytaj więcej
 • Urwisie otwórz ucho i posłuchaj, co w lutym chce ci powiedzieć Bóg.

  Czytaj więcej
 • – Nie znoszę łososia! – narzekał Jacek podczas kolacji. – Za jakie grzechy każą nam go jeść? – Że niby zdrowy i ma jakieś kwasy omega 3, które też są zdrowe – mruczał Jarek, wydłubując z sałatki kawałki różowego mięsa i układając je na brzegu talerza. – Jeszcze ten nieszczęsny brokuł! I najedz...

  Czytaj więcej
 • Detektyw w kościele

  Zakrystia

  Jeśli jeszcze nie byliście nigdy w zakrystii i nie udało się wam poznać wszystkich jej tajemnic, to dobry moment, by choć z odrobina się zapoznać.

  Czytaj więcej
 • Czytamy bo to kochamy

  Słuchajcie, a znajdziecie

  Dawno, dawno temu na rozstajach leśnych dróg leżało sobie zawiniątko, a w nim – szczęście. Może zgubili je kupcy, może upuścił je wędrowny ptak, a może ktoś zostawił je specjalnie? Tak czy siak, leżało niezauważone, aż z dwóch stron nadeszło równocześnie dwóch ludzi.

  Czytaj więcej
 • Nasze perełki

  Skandynawia

  Skandynawia to rejon północnej Europy, który obejmuje trzy państwa: Danię, Norwegię i Szwecję. Wszystkie te kraje są królestwami i na ich czele stoją prawdziwi królowie. Norwegia i Szwecja leżą na Półwyspie Skandynawskim, który jest największym półwyspem w Europie.

  Czytaj więcej