Zrób to sam

Pocztówka bożonarodzeniowa

Pocztówka bożonarodzeniowa

Pamiętam, gdy jako mała dziewczynka, w okolicach Bożego Narodzenia, zaglądałam zniecierpliwiona do skrzynki pocztowej, wyczekując pocztówek od rodziny i przyjaciół. Jakie one były piękne! Z Dzieciątkiem w żłóbku, z zaśnieżonymi pejzażami, z drzewkiem ozdobionym lampkami i łańcuchami. Właśnie dlatego chcę was dziś zaprosić do stworzenia bożonarodzeniowej pocztówki, którą będziecie mogli wysłać do najbliższych.

Potrzebne będą:
– kolorowa kartka z bloku technicznego (najlepiej ciemna)
– kawałek białego i brązowego papieru
– nożyczki, klej lub taśma dwustronna
– kolorowy sznurek lub tasiemka
– biała i zielona farba plakatowa
– kawałek gąbki do zmywania naczyń oraz patyczek kosmetyczny
– mała gwiazdka (może być wycięta z kolorowego papieru)
 
Przygotujcie sztywną kartkę kolorowego papieru wielkości zeszytu. Złóżcie ją na pół. W środku będziecie mogli umieścić życzenia, a tymczasem zabieramy się za okładkę.
 
Zamoczcie kawałek gąbki w zielonej farbie. Stemplując gąbeczką od góry do dołu, stworzymy kształt choinki. Czas na śnieg! Maczamy gąbeczkę w białej farbie i tą samą metodą obsypujemy dół kartki śniegiem. Możecie także dodać nieco śniegu na choinkowych gałązkach.
 
Teraz patyczkiem kosmetycznym maczanym w farbie stemplujemy płatki śniegu dookoła choinki. Z kawałka brązowego papieru wycinamy pień drzewka. Na czubku choinki, taśmą dwustronną, przyklejamy kokardkę ze sznurka i gwiazdę.
 
Na koniec zapisujemy krótkie życzenia na pasku białego papieru. Przyklejamy je na dole pocztówki, tuż pod choinką i gotowe!