List redaktor naczelnej

Warto być ŚWIĘTYM!

Warto być ŚWIĘTYM!

Listopad to niezwykły miesiąc. Mimo że dni są ponure i szybko robi się ciemno, to tak naprawdę jest on bardzo jasny. Już od pierwszego dnia rozświetlają go swoim blaskiem Wszyscy Święci. Ci, których znamy z imienia i nazwiska, ale i ci, którzy żyli wiele wieków przed nami. Szczególnie 1 listopada dodają nam otuchy i podpowiadają, że naprawdę warto starać się być świętym. Oni już to najlepiej wiedzą.

2 listopada to Dzień Zaduszny, czyli czas, w którym szczególnie wspominamy naszych kochanych zmarłych. Niektórzy z nich już się cieszą szczęściem nieba, inni stoją jeszcze w jego progu. Potrzebują tylko naszej modlitwy, by móc przekroczyć ten próg. Pamiętajmy więc o nich szczególnie w listopadzie.
11 listopada przyjedzie do nas św. Marcin. Zwykle pojawia się na białym koniu, częstując nas swoimi pysznymi rogalami świętomarcińskimi, nadzianymi białym makiem i bakaliami. Mniam! W Poznaniu w ten dzień zwykle odbywa się uroczysty przemarsz ulicą Święty Marcin. Czy tak będzie w tym roku? Przekonamy się.

I specjalna wiadomość dla tych, którzy będą próbowali rozwiązać nasze krzyżówki i łamigłówki. Przyślijcie swoje rozwiązania do 10 listopada. Tym razem w nagrodę otrzymacie, oprócz książki, również rogala marcińskiego!

W ten dzień dziękować będziemy Panu Bogu za to, że Polska po 123 latach niewoli odzyskała wolność i niepodległość. Znacie to powiedzenie: „Kto dziękuje, dwa razy prosi”. A więc pięknie dziękujmy!
Zobaczcie, ile światła i radości czeka na nas w listopadzie.

UWAGA! 
Koniecznie zajrzycie na stronę 28 i weźcie udział w ROGALOWYM KONKURSIE!