Pucowalnia serc

Ewangelie na październikowe niedziele

Ewangelie na październikowe niedziele

Urwisie otwórz ucho i posłuchaj, co w październiku mówi do ciebie Bóg.

4.10.2020 r.
Mt 21, 33–43
„Był pewien gospodarz, który założył winnicę. (…) w końcu oddał ją w dzierżawę rolnikom i wyjechał”.
 
Znamy wiele opowieści o królach, rycerzach, o dobru i złu. Dzisiejsza Ewangelia jest trochę do nich podobna, bo opowiada o gospodarzu, o którym nikt nie wie, kim naprawdę był. Może nawet samym królem, któremu poddani chcieli zabrać majątek. Nie lubimy takich opowieści, w których wygrywa zło. Nie martwcie się, tym razem nie wygra. Gospodarz pokaże, że dobro jest zawsze mocniejsze od zła. Pamiętajcie, że tam, gdzie jest Pan Bóg, zło nie ma szans. Przegrywa i ucieka najszybciej, jak potrafi.
 
Zadanie:
Ułóż poprawnie zdanie: czas jemu Gdy plon nadszedł zbiorów swoje sługi do, by rolników należny posłał odebrali.
 
11.10.2020 r.
 
Mt 22, 1–14
„Królestwo niebieskie podobne jest do króla, który wyprawił ucztę weselną swemu synowi. Posłał więc swoje sługi, żeby zaproszonych zwołali na ucztę (…)”.
 
Gdyby okazało się, że listonosz przyniósł ci zaproszenie na wspaniałą ucztę do kogoś, kogo podziwia cały świat, co byś zrobił? Pewnie pobiegłbyś szybko z rodzicami do sklepu, żeby kupić odpowiednie ubranie. Może nawet odwiedziłbyś fryzjera? Wierzysz, że takie specjalne zaproszenia otrzymujesz przynajmniej raz w tygodniu?! To zaproszenie na osobistą audiencję u Króla, czyli inaczej na Mszę Świętą. Wyobraź sobie, że świat nie słyszał o bardziej wspaniałej i dostojnej uczcie. Dlaczego więc tak chętnie wymigujesz się od pójścia na nią?
 
Zadanie:
Wykreśl co drugą literkę i przeczytaj poniższe zdanie:
bMrspzpazŚowitęntxalnjaljzwyidęrkzsizfąlukzhtbą!
 
 
 
18.10.2020 r.
Mt 22, 15–21
„Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga”.
 
Czasami macie podobne dylematy co faryzeusze, dlatego chcielibyście zapytać, co zrobić, samego Pana Jezusa. Chyba mam rozwiązanie. Oto specjalny szyfr, który pomoże wam rozwiązać takie problemy: Mt 22, 15–21. Wystarczy odnaleźć ten fragment w Piśmie Świętym, przeczytać go i już będziecie wiedzieli, co robić. Oddać Panu Bogu to, co do Boga należy. Nie tylko szkoła i koledzy mają prawo do waszego czasu, Pan Bóg także!
 
Zadanie:
Znajdź w Ewangelii św. Mateusza rozdział 22 wersety 15–21 i odczytaj na głos.
25.10.2020
Mt 16, 13–19
„Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?”.
 
A ty za kogo uważasz Pana Jezusa, kiedy w niedzielę rano ładnie się ubierasz i idziesz do kościoła? Do tego samego kościoła przychodzi wiele osób. Dlaczego tam idziecie, a nie do parku lub lodziarni? Może dlatego, że wszyscy uważacie, że Bóg jest naszym Ojcem, że posłał Swojego Syna, który zabrał nasze grzechy i przez to sprawił, że jesteśmy najpiękniejszymi w świecie dziećmi Bożymi?
 
Zadanie:
Napisz swoją wiadomość, w której przekażesz Mu, kim jest dla ciebie i dlaczego przychodzisz w niedzielę do kościoła.