List redaktor naczelnej

Św. Franciszek i powiększające szkło

Św. Franciszek i powiększające szkło

Październikowy numer „Małego Przewodnika” poświęcony jest św. Franciszkowi z Asyżu i ekologii. Dlaczego takie połączenie? A choćby dlatego, że św. Franciszek jest najbardziej znanym ekologiem na świecie.

Ekolog to ktoś, kto kocha i dba o wszystko, co stworzył Bóg. Od najmniejszego źdźbła trawy po potężne góry, strumyki, oceany i zwierzęta, a zwłaszcza o człowieka – który jest najdoskonalszym stworzeniem Pana Boga. Wyobraźcie sobie, że św. Franciszek potrafił wszędzie, gdzie tylko spojrzał, zauważyć pieczęć – albo jak kto woli – podpis Pana Boga.
Kiedy bierzecie do ręki książkę lub spoglądacie na jakiś obraz albo inne dzieło, to bez kłopotu możecie sprawdzić, kto jest jego autorem. A czy patrząc wieczorem na gwiazdy lub przyglądając się kwiatom, roślinom lub zwierzętom, potraficie rozpoznać, KTO je wymyślił i stworzył? A św. Franciszek potrafił. Przypominał nam, że cały świat i każde stworzenie, a szczególnie człowiek, jest dziełem Bożym. Dlatego mamy wszystkich i wszystko szanować, podziwiać i kochać.
Życzę Wam, byście mieli w sercach specjalne szkło powiększające, które pomoże Wam na wszystkim, na co patrzycie, rozpoznać podpis jego Autora i Stwórcy.

Październik to też miesiąc Matki Bożej, różańca i Aniołów Stróżów. Jeśli tylko poprosicie ich o pomoc w tej sprawie, na pewno Wam pomogą. Mnie pomogli, więc spróbujcie, bo warto!