List redaktor naczelnej

Nowe przed nami!

Nowe przed nami!

Kiedy COŚ zostaje za nami, to inne COŚ pojawia się przed nami. Tak to już jest. Za nami wakacje, a przed nami nowy rok szkolny, czyli nowe wyzwania, zadania i postanowienia. By go dobrze przeżyć i zrealizować swoje plany, na pewno będziecie potrzebowali takich cech jak pracowitość, systematyczność i uczciwość.

Niektórzy, myśląc o nich, natychmiast dostają gęsiej skórki. Niepotrzebnie, bo cały wrześniowy numer poświęciliśmy ODWADZE. Chcemy pomóc Wam przepłoszyć niepotrzebny lęk, byście odważnie mogli wejść w ten nowy czas.

Przez cały rok szkolny „Mały Przewodnik” będzie chciał Wam w tym pomagać. A Owca Magda wraz z przyjaciółmi będzie podpowiadała, gdzie szukać odwagi, jeśli ta Was na chwilę opuści. Jak stawać się człowiekiem mądrym, odważnym i odpowiedzialnym. I jak to zrobić, by na pewno dotrzeć do wyznaczonego celu. W każdym miesiącu, oprócz opowieści, mądrych podpowiedzi i niezwykłych łamigłówek, będą na Was czekały plakaty ze zwierzętami, które pojawiają się w Biblii. Zbierzcie całą kolekcję i przekonajcie się, że tak naprawdę dobrych cech i postępowania możemy uczyć się od wszystkich, czyli zarówno od ludzi, jak i otaczającego nas świata.