Pucowalnia serc

Ewangelie na sierpniowe niedziele

Ewangelie na sierpniowe niedziele

Urwisie, posłuchaj co w sierpniowe niedziele mówi do ciebie Bóg.

4.08.2019 r.
Łk 12, 13–21
„Uważajcie i strzeżcie się wszelkiej chciwości”.
 
Chciwość to coś, co nie pomaga nam być szczęśliwym, ponieważ zamienia nasze serce w przysłowiowy worek bez dna. Ciągle nam wszystkiego mało i wciąż jesteśmy niezadowoleni, bo chcemy więcej. A gdyby powiedzieć sobie tak: cieszę się tym, co mam, i nie chcę niczego więcej. Co by się stało?
Dowiecie się tego, jeśli spróbujecie tak zrobić.
 
Zadanie: Kto w dzisiejszej Ewangelii okazał się chciwą osobą?
 
11.08.2019 r.
Łk 12, 32–48
„Bo gdzie jest skarb wasz, tam będzie i serce wasze”.
 
Tylko ty znasz miejsca, do których najchętniej biegnie twoje serce i do czego tęskni. To znak, że właśnie tam masz ukryte swoje skarby. Nie wszyscy ludzie wiedzą, co tak naprawdę jest ich skarbem, i często mylą je z rzeczami, które nimi nie są.
 
Zadanie:
Powiedz dziś Jezusowi podczas wieczornej modlitwy, gdzie najczęściej jest twoje serce.
 
 
 
18.08.2019 r.
Łk 12, 49–53
„Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął”.
 
Zwykle boimy się ognia. Kiedy pojawia się niespodziewanie, uciekamy, wzywamy straż pożarną i chcemy go jak najszybciej ugasić. A Pan Jezus chce, żeby ogień płonął i to na całej ziemi. Czy oznacza to, że chce spalić świat? Skądże! Mówi o ogniu Ducha Świętego, czyli takim, który płonie, ale nie parzy, daje światło, ale nie spala, nie niszczy naszych domów, ale niszczy zło, które wykrada nam ciepło, radość, miłość i przebaczenie.
 
Zadanie:
Znajdź na świecie miejsca, gdzie dzieje się niesprawiedliwość i krzywda, i poproś Pana Boga, by zesłał tam ogień Ducha Świętego, by zginęło zło.
 
25.08.2019 r.
Łk 13, 22–30 
„Tak oto są ostatni, którzy będą pierwszymi, i są pierwsi, którzy będą ostatnimi”.
 
Często rywalizujemy z rówieśnikami o różne rzeczy. Chcemy być lepsi, zdolniejsi i bardziej błyskotliwi. I czasami osiągamy ten cel. Tylko nie zawsze pamiętamy, że rywalizacja bez miłości bliźniego jest czymś złym, bo zaślepia nas i nie pozwala dostrzec innych, którzy też coś potrafią i mają swoje osiągnięcia.
 
Zadanie:
W czym twój przyjaciel jest lepszy od ciebie? Napisz………………………
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………