List redaktor naczelnej

Gościnny maj

Gościnny maj

Przed nami wyjątkowy miesiąc. Dobrze, że ma 31 dni, a nie tylko 30, bo jest szansa, że uda się w nim zmieścić wszystkie wydarzenia.

Już na początku, bo 3 maja, obchodzimy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Wszyscy, którzy mieszkają blisko Jasnej Góry w Częstochowie, na pewno udadzą się tam, by podziękować Matce Bożej za to, że jest tak wspaniałą, cierpliwą i kochającą nas Królową.

Później swoje wyjątkowe święto będą miały dzieci przystępujące po raz pierwszy do Komunii Świętej. Będą też świętować swoją rocznicę ci, którzy w ubiegłym roku właśnie w maju przeżywali swoją Pierwszą Komunię Świętą.

Po tym wszystkim będziemy czekali na 26 maja, czyli na Dzień Matki. Jeśli jeszcze nie macie pomysłu, jaką niespodziankę przygotować mamom na ten niezwykły dzień, to koniecznie zajrzyjcie na naszą stronę internetową. Znajdziecie na niej kilka fantastycznych pomysłów.

Nie zapomnijcie także o nabożeństwach majowych, które będą trwały od 1 do 31 maja.

Do numeru dołączamy dziewiątą już część naszej interaktywnej kolorowanki w 3D. Tym razem ryba będzie miała Wam wiele do powiedzenia. Koniecznie ją pokolorujcie i zeskanujcie smartfonem lub tabletem. Po chwili wszystko stanie się jasne.