Temat numeru

WIELKIE DNI

WIELKIE DNI

Jeszcze chwila, a będziemy świadkami wielkich wydarzeń. Wprawdzie zdarzyły się one ponad 2000 lat temu, ale wszyscy do dziś je głęboko przeżywają, pamiętają o nich i będą pamiętać do końca świata.

Wszystko rozpoczęło się tuż przed Wielką Nocą. Dlaczego nazywamy ją wielką? Bo jest najważniejszą z wszystkich nocy. Podczas właśnie tej nocy Pan Jezus pokonał śmierć i zmartwychwstał.
Zanim jednak się to stało, to w czwartek, w czasie ostatniej wieczerzy, którą jadł ze swoimi uczniami, ustanowił sakrament Eucharystii i sakrament kapłaństwa. Dlatego ten czwartek został na zawsze nazwany Wielkim Czwartkiem, bo to, co się wtedy zdarzyło, jest naprawdę WIELKIE.

Po Wielkim Czwartku przyszedł Wielki Piątek, a później Wielka Sobota. Po niej z kolei pojawiła się WIELKA niedziela, która do dziś jest najważniejszym dniem w całym roku.
Dlaczego te dni nazwane są WIELKIMI?
Przeczytajecie temat numeru kwietniowego wydania "Małego Przewodnika". Mam nadzieję, że dzięki niemu pięknie przeżyjecie całe Triduum Paschalne, a później Święta Zmartwychwswtania Pana Jezusa.