Nasze perełki

Polka stulecia

Polka stulecia

Czy wiecie o kim mowa? O siostrze Faustynie Kowalskiej, która w tym roku została zwyciężczynią plebiscytu na Polkę stulecia przygotowanego przez Konfederację Kobiet Rzeczypospolitej Polskiej.

Dlaczego akurat s. Faustyna?
Może dlatego, że to właśnie ją wybrał Pan Jezus, by przypomnieć ludziom o wielkim Bożym darze, jakim jest MIŁOSIERDZIE.
Dzięki temu, że s. Faustyna była posłuszna Panu Jezusowi, czyli spełniała co do joty Jego prośby, cały świat dowiedział się, jak miłosierny jest Bóg, który chce zapomnieć ludziom wszystkie grzechy i który cały świat chce nakryć płaszczem swojego miłosierdzia. Dzięki niej też wiemy trochę, jak wygląda Pan Jezus. Każdy z nas bardzo dobrze zna wizerunek Jezusa Miłosiernego. Ale jeśli chcecie się dowiedzieć, jak powstał ten obraz i dlaczego godzina 15:00 to najważniejsza godzina dnia, koniecznie przeczytajcie książkę Elizy Piotrowskiej „Święta Faustyna Kowalska” z cyklu Święci uśmiechnięci.
Dowiecie się z niej również, jakie imię nadali na chrzcie rodzice naszej świętej, z czym miała największe problemy, kiedy chodziła do szkoły, i jakie dzieło napisała na prośbę samego Pana Jezusa.
Zbliża się Niedziela Miłosierdzia, czyli święto, o którym nie można zapomnieć. W tym roku przypada 28 kwietnia. Nie zapomnijcie o nim. I nie zapomnijcie też powtarzać wtedy najczęściej jak się – chyba  najkrótszej w świecie prośby o Boże Miłosierdzie: JEZU, UFAM TOBIE.