List redaktor naczelnej

Odwaga BARANKA

Odwaga BARANKA

Przed nami ostatnie dni Wielkiego Postu, a po nich wyczekiwane święta Wielkiej Nocy. Są to święta radości, nadziei i pewności, że prawda zawsze zwycięża. Jak wiosna pokonuje w końcu srogą zimę i budzi do nowego życia uśpione kwiaty i drzewa, tak Wielkanoc przekonuje nas, że dla Pana Boga nie ma rzeczy niemożliwych, że On potrafi wszystko.

Szczególnie w ten wyjątkowy czas z podziwem przyglądamy się barankowi, który dumnie podnosi głowę i przekonuje nas, że warto w życiu przyjaźnić się z odwagą, a nie z lękiem. I warto być człowiekiem, który mówi prawdę, a nie ze strachu kłamie. Niektórzy mówią, że są to święta baranka. I jest w tym sporo racji. Bo jeśli przypomnimy sobie, że Pan Jezus jest nazwany Barankiem Bożym, to nie mamy już żadnych wątpliwości.
Życzymy Wam, byście z każdym dniem stawali się podobni do baranka. Byście byli łagodni i delikatni, ale i odważni, tak jak BARANEK, o którym będziemy wiele mówić podczas Triduum Paschalnego i świąt Zmartwychwstania.
 
Do numeru dołączamy kolejną część kolorowanki w 3D. Pokolorujcie ją, zeskanujcie i przekonajcie się, co baranek ma wspólnego z Mszą Święta.

Foto: BigBlueStudio/Fotolia