Pucowalnia serc

Ewangelie na lutowe niedziele

Ewangelie na lutowe niedziele

Urwisie otwórz ucho i posłuchaj co w lutym mówi do ciebie Bóg.

3.02.2019 r.
Łk 4,21-30
 
„A wszyscy (…) dziwili się pełnym wdzięku słowom, które płynęły z ust Jego”.
 
Czasami na początku zachwycamy się kimś, a zaraz potem mówimy o nim wiele złych i niepotrzebnych rzeczy. Tak samo Żydzi robili z Panem Jezusem. Kiedy zaczął przemawiać w synagodze, wszyscy się zachwycili Jego mądrością i pięknym sposobem wysławiania się, ale już po chwili wyrzucali Go ze swojego miasta. Dlaczego tak jest? Może dlatego, że do jednego ucha anioł szepcze nam prawdziwe słowa, a do drugiego diabeł mówi same kłamstwa. Kogo słuchamy?
 
Zadanie: W jakim miejscu nauczał Jezus i dokąd wyprowadzali Go Żydzi?
 
 
10.02.2019 r.  
Łk 5, 1-11
„Na Twoje słowo”…
 
Czy św. Piotr, który miał wtedy na imię Szymon, nie przypomina trochę ciebie? I czy jego rozmowa z Panem Jezusem na pewno nie ma nic wspólnego z twoimi rozmowami z rodzicami?
Przecież to on, Szymon rybak, „lepiej” niż Pan Jezus wie, gdzie i kiedy łowi się ryby. Tak jak ty – „lepiej” wiesz od rodziców, co jest dla ciebie lepsze.
Szymon zostawił jednak swoje racje i powiedział do Pana Jezusa: „Na Twoje słowo zarzucę sieci”. Zobacz, jak to zadziałało! Taka niespodzianka! Połów okazał się tak obfity, że sieci aż zaczęły się rwać.
 
Zadanie: Ile łodzi zostało napełnionych rybami?


17.02.2019 r.  
Łk 4, 1-13
 
„Pełen Ducha Świętego, powrócił Jezus znad Jordanu i przebywał w Duchu Świętym na pustyni czterdzieści dni, gdzie był kuszony przez diabła”.
 
Kto by się nie bał zostać sam na pustyni? A Pan Jezus się nie bał. Nie bał się nawet wtedy, kiedy przyszedł do Niego diabeł i opowiadał niepojęte rzeczy. Chciał Go nabrać, że kamienie staną się chlebem i że da Mu na zawsze wszystkie królestwa świata. Pan Jezus wygonił go tam gdzie pieprz rośnie albo jeszcze dalej, bo przecież wiedział, że jeśli się kocha z całego serca Pana Boga, to nie można z diabłem rozmawiać. 
 
Zadanie: Ile dni i nocy przebywał Pan Jezus na pustyni?
 
24.02. 2019 r.
Łk 9, 28b-36
 
„(…)«Mistrzu, dobrze, że tu jesteśmy. Postawmy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza»”.
 
Wielu marzy o tym, żeby podobnie jak Piotr, Jakub i Jan być na górze Tabor i oglądać przemienionego Pana Jezusa. A czy pomyśleliście kiedyś o tym, że dzięki Eucharystii nie musicie wspinać się na żadną górę? Podczas Mszy Świętej nie tylko widzicie Go przemienionego, ale także słuchacie Jego słów. Pamiętajcie, że Msza Święta to coś dużo więcej niż góra Tabor.
 
Zadanie: Kim był Eliasz, o którym mowa w dzisiejszej  Ewangelii.