Nasze perełki

Historia cudownego medalika

Historia cudownego medalika

Pewnej nocy, do św. Katarzyny przyszło małe dziecko, które obudziło ją i poprosiło by poszła z nim do kaplicy, bo tam czeka na nią Matka Najświętsza. Kiedy św. Katarzyna przyszła do kaplicy, przekonała się, że dziecko mówiło prawdę. Zaraz po jej przyjściu, przyszła także Matka Boża, która długo z nią rozmawiała.

Kolejne spotkanie św. Katarzyny odbyło się w nocy z 26 na 27 listopada 1830 roku.
Wtedy św. Katarzyna zobaczyła  Najświętszą Maryję Pannę stojącą na kuli ziemskiej i depczącą stopą łeb piekielnego węża. W rękach trzymała kulę ziemską, tak jakby ją chciała ofiarować Panu Bogu. W tym samym momencie św. Katarzyna usłyszała głos: „Kula, którą widzisz, przedstawia cały świat i każdą osobę z osobna”. Po chwili obraz się zmienił się. Matka Boża miała ręce szeroko rozwarte i spuszczone do dołu, a z Jej dłoni wytryskały strumienie promieni. I znów św. Katarzyna usłyszała słowa: „Te promienie są symbolem łask, jakie zlewam na osoby, które Mnie o nie proszą”.
Zaraz po tym święta zobaczyła literę M z krzyżem, a dookoła dwanaście gwiazd. Pod ta literą widoczne były dwa serca: Serce Pana Jezusa i Serce Maryi. Kiedy św. Katarzyna zapatrzyła się w ten obraz, po chwili zobaczyła napis: „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”. Jakby otulał on Maryję. Na koniec św. Katarzyna otrzymała niezwykłe polecenie: „Postaraj się, by wybito medale według tego wzoru”.
I tak właśnie się stało.
Po wielu staraniach w końcu zostały wybite medaliki wraz z tym, co zobaczyła św. Katarzyna. Z jednej strony widać na nich Maryję, Królową całego wszechświata i Matkę wszystkich ludzi, która stoi na kuli ziemskiej i depcze łeb wężowi, a Jej rąk wychodzą świetliste promienie, symbol łask, które za pośrednictwem Niepokalanej Dziewicy otrzymują wszyscy, którzy o nie proszą.
Z drugiej strony medalika znajduje się duża litera M z krzyżem pod którym widać dwa serca: jedno przebite mieczem (Serce Maryi), a drugie z koroną cierniową (Serce Jezusa). Całość otoczona jest dwunastoma gwiazdami.
Matka Boża obiecała św. Katarzynie, że wyprosi zdroje łask dla czcicieli tego medalika.

Sprawdźcie kto w waszej rodzinie ma taki medalik. A może wy także już go macie?
Cudowny_medalik_maly-1.jpg