Pucowalnia serc

Ewangelie na listopadowe niedziele

Ewangelie na listopadowe niedziele

Urwisie otwórz ucho i posłuchaj co w listopadowe niedziele mówi do Ciebie Bóg!

3.11.2019 r.
Łk 19. 1–10
„Był tam pewien człowiek, imieniem Zacheusz, zwierzchnik celników i bardzo bogaty. Chciał on koniecznie zobaczyć Jezusa”.
 
Niektórzy mówią, że gdyby byli na miejscu Zacheusza, to nie wchodziliby na drzewo, by Go zobaczyć, tylko dołączyliby do grona apostołów. Wtedy mogliby nie tylko patrzeć na Niego, ale słuchać Go i rozmawiać z Nim. A w naszych czasach nie mają już takiej możliwości.
 
A to nieprawda. Jezus nie tylko 2000 lat temu, ale ciągle potrzebuje apostołów. Potrzebuje tych, którzy przypomną innym co znaczy ustępować, przebaczać, pocieszać i zachowywać przykazania. Więc jak, nadal chcesz zostać Jego apostołem?
 
Zadanie:
Napisz, co mógłbyś zrobić, gdybyś został apostołem Pana Jezusa.
1. …………………………
2. ………………………… 
 
 
10.11.2019 r.
Łk 20, 27-38
„(…)podeszło do Niego kilku saduceuszów, którzy twierdzą,
że nie ma zmartwychwstania”.

 
Saduceusze nie mają racji, bo przecież Pan Jezus zmartwychwstał. A na dodatek przez swoją śmierć i zmartwychwstanie otworzył w niebie specjalną bramę, która po grzechu Adama i Ewy została zamknięta. Ale zanim to zrobił, wygrał ważną bitwę z diabłem. Diabeł do tej pory pilnował tej bramy, by nikt jej nie otworzył. Na szczęście Pan Jezus zabrał diabłu klucze i otworzył ją najszerzej jak się da. Dlatego mamy pewność, że zmartwychwstanie jest! I życie wieczne też jest!
 
Zadanie: Zapal na grobie kogoś bliskiego świecę i pomódl się za niego. Pamiętaj, że twoja modlitwa pomaga mu dotrzeć do otwartej bramy nieba.
 
 
 
17.11.2019 r.
Łk 21, 5-19
„Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy się to dziać zacznie?”.
 
Wiele razy słyszeliście rozmowy o końcu świata. Wiecie też, że niektórzy ludzie nawet biegają do wróżek, żeby poznać tę datę.
A to poważny grzech. Pan Jezus obiecał, że wróci na ziemię, ale my nie musimy się bać tego dnia. Wręcz przeciwnie, powinniśmy się cieszyć, że w końcu zobaczymy Go tak, jak widzieli Go Matka Boża, apostołowie i wielu ludzi.
I nie ma co dopytywać, jak ten dzień będzie wyglądał i kiedy to będzie, ale warto przygotować się najlepiej jak się da.
 
Zadanie: Codziennie wieczorem mów do Pana Jezusa: MARANATHA, to znaczy: Przyjdź, Panie Jezu.
 
24.11.2019 r.
Łk 23, 35-43
„Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa”.
 
Ktoś kiedyś napisał takie ogłoszenie: „Pilnie poszukuję przyjaciela, który jest: dobry, wyrozumiały, zawsze przebacza, nie obraża się, nie ma złych humorów, zawsze można się z nim spotkać i nigdy nie ma wyłączonego telefonu!”. Czy możemy pomóc temu poszukującemu?
Oczywiście! Znamy kogoś takiego. Znam nawet Jego imię. Zawsze rozumie człowieka i ma czas. Potrafi też rozwiązać wszystkie moje problemy. To Jezus, który nie tylko jest naszym najlepszym przyjacielem, ale Królem całego Wszechświata!
 
Zadanie: Napisz na kartce, jakim ty jesteś przyjacielem dla Pana Jezusa. Co jesteś w stanie dla Niego zrobić?