Ojcze nasz

...święć się Imię Twoje

...święć się Imię Twoje

Jacki z Tolą i rodzicami wrócili z imienin dziadka Marcina, za którym wszyscy przepadają. Przede wszystkim dlatego, że dziadek Marcin jest najlepszym w świecie dziadkiem – tak zgodnie twierdzą wnuczęta. Kolejny powód jest taki, że tylko na ten jeden dzień w roku babcia Jadzia piecze niezwykłe rogale – prawie tak pyszne jak dziadek Marcin, z którym naprawdę można wszystko, nawet „konie kraść” – tak mówią Jacki. Choć tak naprawdę to wiadomo, że niczego nie można kraść, a koni w szczególności.

– Dorośli to mają dobrze – westchnął Jacek, kiedy usiedli w pokoju Toli, czekając na tatę. – Na naszą cześć to nie wyślą nawet zwykłych ciastek, a co mówić o takich rogalach.


– No… – Jarek też natychmiast poczuł tę niesprawiedliwość. – Myślę, że to wina naszych imion. Gdyby nam wybrali jakieś lepsze, to może chociaż lody by nam ktoś wymyślił.

– Dobrze mówisz – przytaknął Jacek, sięgając po kolejnego rogala. – Jarek i Jacek, ale wymyślili! To już Tola ma lepiej, bo przynajmniej może kiedyś zmienią na jej cześć nazwę z „Coca-Cola” na „Coca-Tola”.

– Genialne! – Jarek spojrzał z uznaniem na brata. – Ale nie mów tego głośno, bo znając naszą siostrę, to będzie się puszyć jak paw!

– Kto się ma puszyć? – zapytał tata, który właśnie wszedł do pokoju. – O, widzę, że tu ukryliście rogale – ucieszył się i natychmiast sięgnął po jednego.

– Mówiliśmy o Toli – chłopcy szepnęli konspiracyjnie i wyjaśnili w czym rzecz.

– Niemożliwe – zaprzeczył tata. – Tola nie ma w sobie nic z osoby, która ma kłopoty z pychą. Jest skromna, życzliwa i bardzo sympatyczna. Zresztą, wcale nas to nie dziwi, bo jej imię oznacza takie właśnie cechy.

– A nie mówiłem… – Jacek trącił łokciem Jarka. – Specjalnie wybraliście jej takie imię, prawda?

Co na to odpowiedział tata? Co mają wspólego imiona Toli, Jacka i Jarka z imieniem Pana Boga, i co naprawdę znaczy w modlitwie "Ojcze nasz" święć się Imię Twoje? Koniecznie przeczytajcie w listopadowym numerze "Małego Przewodnika".