Pucowalnia serc

Ewangelie na styczniowe niedziele

Ewangelie na styczniowe niedziele

Urwisie posłuchaj co w nowym roku mówi do ciebie Bóg

6.01.2019 r.
Mt 2, 1–12
„Gdzie jest nowo narodzony król żydowski?”
 
Gdybyś był Kacprem, Melchiorem lub Baltazarem, czy miałbyś tyle odwagi, by wyruszyć na poszukiwanie Pana Jezusa? Bez mapy, kompasu i GPS-u?
Trzej królowie nie przestraszyli się długiej drogi i tego, że o królu, którego szukają, nie wiedzieli nic poza tym, że jest nadzwyczajny, potężny i że zmieni świat.
Dla nas to znak, że wiara jest mądra i że widzi dużo więcej niż rozum. I że jeśli tylko ludzie chcą, zawsze doprowadzi ich do Pana Boga.
 
Zadanie: Skąd pochodzili trzej królowie i co symbolizowały dary, które przynieśli Panu Jezusowi?
 
13.01.2019 r.
Łk 3, 15–16.21–22
„(…) Jezus także przyjął chrzest”.

W chwili chrztu każdy z nas dostaje specjalny kluczyk do niebiańskiego skarbca. Dlatego też większość rodziców jak najszybciej przynosi dzieci do kościoła, prosząc, by ksiądz je ochrzcił w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Każdy przecież chce dać swojemu dziecku to, co najlepsze. Każdy ochrzczony może więc przychodzić do tego skarbca i brać, ile tylko jest w stanie unieść.
 
Zadanie:
1. Kto był Mesjaszem: Jan Chrzciciel czy Pan Jezus?
2. W jakiej postaci Duch Święty zstąpił na Jezusa podczas chrztu?
 
20.01.2019 r.
J 2, 1–12
„Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”.
 
Nie lubimy, kiedy inni nam rozkazują. A słudzy, którzy byli na weselu w Kanie Galilejskiej, wcale się nie złościli na Matkę Bożą za to, że powiedziała, by zrobili wszystko, co tylko każe im Pan Jezus.
Może właśnie dlatego woda przemieniła się w najlepsze wino? Może zawsze zdarza się wielki cud, kiedy robimy to, o co nas proszą rodzice – bez marudzenia, ma się rozumieć.
 
Zadanie: Ile było stągwi kamiennych, do których słudzy nosili wodę?
Sprawdź, ile litrów wody mieściło się w jednej stągwi.
 
27.01.2019 r.
Łk 1, 1–4; 4, 14–21
„Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie…”.
 
Głosić spotkanym ludziom Dobrą Nowinę to zadanie dla każdego z nas. Co to oznacza? Nic innego jak uśmiechać się, nawet jeśli cię coś boli lub jest ci smutno, albo powiedzieć dobre słowo, nawet tym, którzy nie są dla ciebie mili. Albo zrobić coś, zanim cię ktoś o to poprosi. Dzięki temu ludzie znów sobie przypomną, że Pan Bóg bardzo nas kocha, nawet jeśli czasami źle się zachowujemy. To najlepsza nowina w świecie!
 
Zadanie: Co w języku biblijnym oznacza Dobra Nowina?