Temat numeru

TEATR i KULTURA wszystkich rozczula

TEATR i KULTURA wszystkich rozczula

Teatr to wyjątkowe miejsce. Tam na co dzień mieszka KULTURA i to taka, że chce się przed nią ściągać czapki z głów, kłaniać się jej, zachwycać i oczywiście bić brawo – najlepiej na stojąco, bo to oznacza, że robi się to z wyjątkowym szacunkiem.

By kultura mogła zamieszkać w teatrze, potrzebne jest miejsce i ludzie, którzy ją kochają. Niewątpliwie kulturę kochają, ale także tworzą: aktorzy, reżyserzy, scenarzyści, dźwiękowcy i osoby, które zajmują się oświetleniem, szyciem i projektowaniem kostiumów oraz rekwizytów. To dzięki ich wielkiej pasji możemy przychodzić do teatru, poznawać sztukę i kulturę, przeżywać ją i także tworzyć.

 

Każdy teatr ma w sobie coś z tajemnicy i przenosi nas w przestrzenie, w których nigdy nie bywa kino. A jeśli weźmiemy pod uwagę Teatr Animacji w Poznaniu, w którym niemal na zawołanie ożywają marionetki, lalki, pacynki i kukiełki, to nie chce nam się opuszczać tego miejsca...


Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Teatrze Animacji w Poznaniu i o kulturze,  koniecznie zajrzycie do majowego numeru "Małego Przewodnika".

Na zdjęciu: Pani Mariola Ryl-Krystianowska, aktorka.