Pucowalnia serc

Ewangelie na kwietniowe niedziele

Ewangelie na kwietniowe niedziele

Urwisie otwórz ucho i posłuchaj co w kwietniu mówi do ciebie Bóg.

1.04.2018 r.
Zmartwychwstanie
J 20, 1-9
„Wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu”.
 
Jezus zmartwychwstał! Powiedział o tym anioł znajomym kobietom, a one pobiegły z tą nowiną do apostołów. Wszyscy więc biegali w ten niedzielny poranek. Kobiety do apostołów, apostołowie do grobu, później wszyscy do Wieczernika.
To, że Jezus zmartwychwstał, oznacza, że okazał się najpotężniejszy! Zwyciężył i przepędził na „cztery wiatry” Szatana i jego koleżankę Śmierć. Odtąd nie musimy się już niczego bać. Mając przy sobie tak potężnego Przyjaciela, możemy być pewni, że nic nam się złego nie stanie.
 
Zadanie: Powiedz trzem spotkanym dziś osobom: Jezus zmartwychwstał! To znaczy, że żyje!

 
8.04.2018 r.
J 20, 19-31
„Podnieś rękę i włóż do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym!”.
 
Gdybyśmy chcieli policzyć „niewiernych Tomaszów”, to byłoby ich milion albo więcej. Bo trudno jest ludziom uwierzyć, że Jezus zmartwychwstał. Ale Pan Jezus nie gniewa się o to. Powiedział o sobie, że jest miłosierny, dlatego przyszedł do Wieczernika i poprosił, aby Tomasz włożył swoją rękę do Jego boku. Tomasz szybko zrozumiał, że wiara nie jest jak cebula, którą można rozebrać warstwa po warstwie. Wiara jest jak powietrze, jest, a nie widać jej.
 
Zadanie: Spróbuj, jak długo wytrzymasz bez powietrza. Daję wam słowo, bez szczerej wiary również nie da się żyć.
 
 
15.04.2018 r.
Łk 24, 35-48
„Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie mnie i przekonajcie się”.
 
Co by było, gdyby Jezus teraz stanął wśród nas? Przestraszylibyśmy się? A może ucieszylibyśmy się, że możemy zobaczyć, jak naprawdę wygląda.
Tak było z apostołami. Kiedy Jezus znów przyszedł do Wieczernika, jedni się cieszyli, inni siedzieli przestraszeni, gdyż myśleli, że zobaczyli ducha.
A Jezus wytłumaczył im, że nie jest żadnym duchem tylko ich Jezusem. Oczywiście, apostołowie rozpoznali Go, a jakże! Tylko nie potrafili sobie wytłumaczyć, jak to się stało, że ten, który umarł, znów żyje.
 
Zadanie: Sprawdź, jak długo apostołowie przebywali z Jezusem, kiedy jeszcze był na ziemi?
 
 
22.04.2018 r.
J 10, 11-18
„Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce”.
 
Pan Jezus jest Dobrym Pasterzem, wszyscy to wiemy. Potrafimy nawet powiedzieć, w jaki sposób zachowuje się dobry pasterz – czyli taki, który dba o powierzone mu owce.
Ma je zawsze na oku. Nigdy nie odchodzi od nich daleko. Jest czujny i w każdej chwili gotowy na ratunek.
A w jaki sposób można scharakteryzować dobrą owcę, jak myślicie? Znam takie, które nie chcą być dobre. Zachowują się, jakby zakładały na nos ciemne okulary i nie rozpoznawały  Pasterza. Nie chcą za Nim chodzić i postępować według Jego rad.
 
Zadanie: Obiecaj Panu Jezusowi, że odtąd zrobisz wszystko, aby zawsze być dobrą owcą.
 


29.04.2018 r.
J 15, 1-8
„Ja jestem krzewem winnym – wy latoroślami”.
 
Winogrono, choć jest takie małe, to jednak stało się prawie najważniejszym owocem. Wie, że musi mocno trzymać się winnego krzewu i dojrzeć, bo czekają na niego chorzy, dla których robi się z jego owoców sok. A z tych najbardziej dojrzałych  winogron przygotowuje się wino, które w czasie Mszy św. staje się Krwią Pana Jezusa. Kto by pomyślał, że takie malutkie, a może stać się aż tak ważne!
Pan Jezus porównał nas do tych owoców, a siebie do winnego krzewu. I obiecał, że jeśli będziemy się Go mocno trzymali, to  pięknie dojrzejemy i będziemy Mu bardzo potrzebni.
 
Zadanie: Pomyśl, kim chcesz zostać, kiedy dorośniesz, i dlaczego.