Spis treści

 • List redaktor naczelnej

  Mądra odwaga

  Każdy chce być człowiekiem odważnym, czyli takim, który niczego się nie boi i przed niczym nie ucieka. Jednak najczęściej jesteśmy nieśmiali, ostrożni i nieco lękliwi. Czy to źle?

  Czytaj więcej
 • Urwisie posłuchaj co w Wielkim Poście mówi do ciebie Bóg.

  Czytaj więcej
 • Katecheza

  Dar z nieba

  Wyjątkowy DAR Z NIEBA otrzymali Izraelici na pustyni, ludzie słuchający Jezusa, apostołowie, ale i każdy z nas. Co to za DAR? Sprawdź.

  Czytaj więcej
 • Kiedy patrzymy na sportowców, chociażby takich jak Kamil Stoch, który w tym sezonie wygrał Turniej Czterech Skoczni, zastanawiamy się, skąd bierze się w ludziach odwaga do robienia rzeczy niezwykłych. Czy jedni rodzą się odważni, a inni trochę mniej?

  Czytaj więcej
 • Spotkanie z tajemnicami

  Spowiedź

  – Przeczytajcie, co mam napisane na czole? – Joszko zziajany wpadł do pokoju Tosi, u której byli już Ida z Maksiem. – A co niby masz mieć? – Maksiu nieufnie spojrzał na Joszka. – Nie pytaj, tylko patrz! – Joszko wygiął szyję jak gęś i odsunął grzywkę. – Czytaj.

  Czytaj więcej
 • Gdy rodzice byli dziećmi

  Najodważniejszy!

  Każdy z nas chciał być uważany za najodważniejszego, nawet ja - choć w głębi ducha czułem, że wcale nie jestem aż takim bohaterem. Owszem, lot na księżyc, albo opłynięcie tratwą całego świata - na to zgodziłbym się bez namysłu. Ale już na wizytę w szkolnym gabinecie dentystycznym… - nie, wolałbym...

  Czytaj więcej
 • Nowiny znad podłogi

  Między brawurą a odwagą

  Helutek siedział w wygodnym fotelu i czytał rewelacyjną książkę o krasnoludku, który przejechał całą Afrykę na własnoręcznie wykonanym rowerze. To niewiarygodne, ale wystarczyło skręcić ze sobą dwa kółka od zegarka, kawałek długopisu i kilka innych zagubionych drobiazgów, by stanąć oko w oko z...

  Czytaj więcej
 • Lamelka opowiada o...

  O odwadze

  W sobotę mama poprosiła mnie, Lamelkę, abym poszła na targ i kupiła: sześć dużych jabłek, pół kilograma czerwonej cebuli i pięć bardzo dużych ziemniaków. Koniecznie u pani Julii, bo ona ma najsmaczniejsze.

  Czytaj więcej