List redaktor naczelnej

Odpoczywamy i sił nabieramy

Odpoczywamy i sił nabieramy

Luty to najkrótszy miesiąc w roku, a musi w sobie pomieścić tyle ważnych wydarzeń. Miejmy nadzieję, że dobrze sobie z nimi poradzi.

Najważniejsze wydarzenie dla Was to zapewne FERIE, które dla jednych się rozpoczynają, dla innych kończą. Czas odpoczynku jest bardzo potrzebny i ważny. Dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka podpowiedzi, w jaki sposób dobrze go wykorzystać i jak w tym wszystkim zadbać o zdrowie, które jest nieocenionym darem. Wiedzą o tym chorzy, którzy 11 lutego obchodzą swoje święto. W Światowy Dzień Chorego pamiętamy i o tych, którzy chorując, leżą w swoich domach, ale i o tych, którzy przebywają w szpitalach. Warto ich odwiedzić i sprawić im niespodziankę. Nie zapominamy o modlitwie w ich intencji. Poprośmy Matkę Bożą z Lourdes o zdrowie dla nich.

14 lutego mamy Środę Popielcową. To wyjątkowy dzień. Nie tylko dlatego, że posypujemy wtedy głowę popiołem na znak pokuty i gotowości nawrócenia się, ale również dlatego, że rozpoczynamy Wielki Post, czas, w którym zmieniamy nasze serce tak, by stawało się coraz lepsze.

Czy luty na pewno poradzi sobie z tymi wydarzeniami? Sprawdźmy.