Spis treści

 • List redaktor naczelnej

  Odpoczywamy i sił nabieramy

  Luty to najkrótszy miesiąc w roku, a musi w sobie pomieścić tyle ważnych wydarzeń. Miejmy nadzieję, że dobrze sobie z nimi poradzi.

  Czytaj więcej
 • Urwisie, otwórz ucho i posłuchaj, co w lutym mówi do ciebie Bóg.

  Czytaj więcej
 • Spotkanie z tajemnicami

  KREW, która daje zycie na zawsze

  – Krew! Natychmiast potrzebna jest krew! – wykrzykiwał Joszko, stojąc po drugiej stronie przejścia dla pieszych. – Jaka krew? – odkrzyknął mu Maksiu. – Każda i w każdej ilości! – odpowiedział Joszko, podskakując w miejscu, jakby to miało przyśpieszyć zmianę czerwonego światła na zielone.

  Czytaj więcej
 • Czy wiesz, że kiedy coś ci doskwiera, widać to na zewnątrz? Masz smutne oczy, jesteś blady i nic cię nie cieszy. Wszyscy się wtedy martwią. Kiedy jesteś radosny, oczy błyszczą ci jak gwiazdy, a policzki stają się rumiane – wtedy widać, że tryskasz zdrowiem. Mama i tata oddychają z ulgą.

  Czytaj więcej
 • Gdy rodzice byli dziećmi

  Dyskoteka

  Nie pamiętam, ile miałem lat, gdy poszedłem na swoją pierwszą szkolną dyskotekę - pamiętam za to, że odbyła się w południe, bo nasza pani nie chciała zostawać po lekcjach w klasie. - Przecież w południe jest jeszcze jasno - powiedział wyraźnie zawiedziony Żuczek, najmniejszy z moich kolegów. -...

  Czytaj więcej
 • Lamelka opowiada o...

  Lamelka opowiada o zdrowiu

  Budzik zaczął głośno dzwonić, ale ja, Lamelka, jeszcze nie miałam ochoty na pobudkę. Warknęłam na niego i zaczęłam wypełzać spod kołdry jak ślimak ze skorupy. Centymetr po centymetrze. Powolutku.

  Czytaj więcej
 • Nowiny znad podłogi

  W zdrowym ciele zdrowy duch

  Styczeń był szczególnie trudny dla krasnoludków. Ciągle któryś z nich był chory. Raz Lutek, raz Helutek, a czasami obaj naraz. W pokojach rodziny Kowalskich było nie lepiej. – Dzwoniła Agnieszka – powiedziała zakatarzonym głosem Emilka. – Mówiła, że mamy przygotować na lekcję plakat na temat: „W...

  Czytaj więcej