Pucowalnia serc

Ewangelie na październikowe niedziele

Ewangelie na październikowe niedziele

Urwisie, otwórz uszy i słuchaj co mówi do ciebie w październiku Bóg!

7.10.2018 r.
Mk 10, 2–16
„Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże”.
 
Czasami zastanawiasz się, dlaczego Pan Jezus dzisiaj nie zejdzie z nieba i nie przytuli cię, skoro przytulał inne dzieci. A przecież Jezus przytula każdego z nas szczególnie, kiedy przyjmujemy Go w Komunii św., kiedy przychodzimy na Mszę Świętą, kiedy się modlimy i jesteśmy dobrzy dla innych. Serce widzi to i czuje. Posłuchaj więc serca!
 
Zadanie: Do kogo Pan Jezus powiedział: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże”.
 
14.10.2018 r.
Mk 10, 17–30
„(…) on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości”.
 
Skarby nieba różnią się od tych na ziemi. A na dodatek nikt ich nigdy nie ukradnie, nie wyczerpią ani nie zgubią. I są przeznaczone dla wszystkich ludzi, nie tylko dla bogatych.
Gdzie ich szukać?
W modlitwie, dobrych uczynkach i w dobru, które czynimy innym ludziom. A także w przebaczeniu i miłości. Zacznij więc szukać ich od teraz.
 
Zadanie: Sprawdź w dzisiejszej Ewangelii, czego brakowało bogatemu młodzieńcowi, który przybiegł do Pana Jezusa.
 
21.10.2018 r.
Mk 10, 35–45
„Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć”.
 
Często słychać w klasie: Ja! Ja! Ja otworzę pani drzwi, ja podam kredę, ja pożyczę długopis. Czy myślisz czasami o tych kolegach lub koleżankach, którzy zawsze zostają w tyle, bo nie mają odwagi, żeby się przepychać do przodu?
Pan Jezus powiedział: „Stać się sługą znaczy pozwolić im stanąć przed sobą,  porozmawiać dłużej z panią, czy też pokazać swoją najlepszą pracę. Trudne?
 
Zadanie: Przeczytaj uważnie całą Ewangelię i dokończ zdanie: „Nie tak będzie między wami. Lecz………………….. ”.
 
28.10.2018 r.
Mt 16, 13–19
„Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?”.
 
Kiedy Jezus przebywał na ziemi, wielu ludzi zastanawiało się, kim On naprawdę jest. Padały różne określenia i porównania, ale nikomu oprócz św. Piotra nie udało się właściwie odpowiedzieć na to pytanie.
 
Zadanie: Wykreśl co trzecią literkę i odszyfruj, jaką odpowiedź dał Panu Jezusowi św. Piotr.
sbTwydljnsearsdotvjehjścvMlkeoksfgjlmayuscvzbaSolypsnkjBmaofdgacayużmlywewvbeasgxzo.

Uwaga! Wszystkich którzy zamierzają wziąć udział w konkursie biblijnym „Kocham Biblię” zachęcamy do uważnego zapamiętania właściwych odpowiedzi. Mogą się one pojawić wśród pytań konkursowych.