Temat numeru

Moja MAMA jest KRÓLOWĄ

Moja MAMA jest KRÓLOWĄ

Czy to dlatego, że nosi na głowie koronę, wkłada piękne suknie i każe sobie podawać śniadanie do łóżka? Czy też dlatego, że życzy sobie, by zapisywać się do niej na audiencję? A kiedy już się z nią rozmawia, czy należy stać na baczność i zgrabnie dygać na pożegnanie?

Skądże!
To właśnie mama podaje śniadania, obiady, kolacje i podwieczorki. Prasuje spodnie i sukienki, przyszywa guziki, sprawdza zadania domowe, czyta bajki, piecze pyszne ciasteczka i tuli do snu.
Kiedy się z nią rozmawia, to najczęściej siada się jej na kolanach i przytula tak, jak do nikogo na świecie. A mama słucha i słucha… I bardzo dobrze słyszy nawet to, czego nie mówimy. Wie, kiedy ktoś nam sprawił przykrość i kiedy coś się nie udało. Wie, czego się boimy i co jest dla nas za trudne. Mama zawsze potrafi na te problemy znaleźć najlepsze rozwiązanie. 
Mama głaszcze jak nikt inny i uśmiecha się tak, że nikt na całym świecie nie jest w stanie uśmiechnąć się tak samo. Od uśmiechu mamy znikają nam wszystkie smutki, uciekają  zmartwienia, niebo staje się jaśniejsze i nie boli nawet zdarty łokieć.
Dlatego mama musi być królową....

A jakie skarby możemy podarować naszej KRÓLOWEJ z okazji jej święta? Sprawdźcie w Temacie numeru w majowym "Małym Przewodniku".